Карл Волох, бізнесмен, громадський активіст, блогер
Карл Волох, бізнесмен, громадський активіст, блогер

Як людина, що довго воювала за судову реформу і оновлення суддівського корпусу, я б мав зараз радіти: заяви на звільнення від суддів пішли товстезними пачками і обчислюються вже сотнями.

Напередодні реорганізації та перенабору Верховного і всіх вищих судів це має тішити вдічі більше. Адже, найімовірніше, звільняються саме ті судді, які бояться не пройти зі своїми відверто незаконними активами майнову перевірку в рамках атестації. Чому вони стривожилися тільки зараз, хоча атестація йде давно, мені теж зрозуміло: попередній закон про судоустрій і, головне, Конституція, не передбачали непроходження атестації як підстави для звільнення. Новий закон, який набирає чинності в кінці вересня, цей недогляд виправив. Тож, чекати їм особливо нічого – все одно виженуть, тільки з ганьбою.

У чому ж причина моїх сумнівів? У великій кількості знань і досвіді. Я вже багато разів стикався з ситуацією, коли «солодкі» блатні посади залишають люди порядні або такі, які в нових умовах готові грати за правилами. Ось для них перехід на вільні адвокатські хліба проблеми не становить. Знаю не одного колишнього мента і прокурора, які заробляють адвокатами на порядок більше, ніж на попередніх посадах – при незрівнянно меншому рівні головного болю. Їх назад і палкою не заженеш.

А ось найбільш пропалені покидьки і хабарники битимуться за свої синекури до останнього. Бо таких доходів, як їхні хабарі, вони ніде не отримають. Якщо ви думаєте, що мова йде лише про ментів, типу Мамки, або податківців, типу Демченка, помиляєтеся. Вони всюди і поводяться однаково. Двоє головних зодчих однією з найбільш корупційних вертикалей періоду Януковича – господарських судів – Татьков та Ємельянов продовжують відправляти «правосуддя» в ВГСУ. І це після всіх скандалів з кримінальними розслідуваннями, з рахунками і активами Ємельянова і рішення ВРЮ про звільнення Татькова! Вони успішно (поки що) відстоюють в прокуратурі і судах свої інтереси через таких же кінчених слідчих і суддів. Я абсолютно переконаний, що всього цього через деякий час прийде кінець. Але поки це все лише прогноз.

Тож, радіти масовому виходу суддів з системи радіти передчасно – до більш глибокого вивчення цього питання.

Джерело: Карл Волох

БЕЗ КОМЕНТАРІВ