Карл Волох, бізнесмен, громадський активіст, блогер
Карл Волох, бізнесмен, громадський активіст, блогер

Якщо відкинути емоційні оцінки чергових маніпуляцій громадською думкою, то коротко ситуація з позбавленням українського громадянства така. Дійсно, в Україні не існує механізму позбавлення громадянства людей, які отримали його автоматично за фактом народження або проживання в країні на момент ухвалення закону про громадянство. А ось ті, хто отримав його, перебуваючи в той момент громадянином іншої країни (наприклад, на підставі президентського указу), можуть громадянства позбутися, якщо в суді указ буде скасований. Підстава? Для прикладу, якщо здобувач приховав від держорганів України істотну інформацію або вказав якісь завідомо неправдиві відомості (скажімо, про судимості в іншій країні). Я не знаю, про яке саме порушення у випадку Саакашвілі йде мова, але якщо позов до адмінсуду і справді спрямований, то його (порушення), напевно, знайшли.

Думаю, Порошенко розраховував, що Міша цю обставину бере до уваги, будуючи свою політичну кар’єру в Україні. Але Голем, як нерідко буває, вийшов з-під контролю. За що і буде, імовірно, покараний уповноваженими державними органами. І прив’язувати до цього Кононенка-Грановського, вдаючи, що мова йде про якесь жахливе беззаконня – банальна балаканина. Втім, не перша і не остання в кар’єрі екс-губернатора.

П.С. До речі, зверніть увагу, як змінили своє ставлення до Саакашвілі чекістанські медіа. Деяка іронія, звичайно, залишилася. А ось ненависті останнім часом наче й не було. Бо вся ненависть спрямована на Порошенка, і в тій мірі, в якій Саакашвілі йому опонує, цілком ще може стати любим серцю росіянського фюрера.

Джерело: Карл Волох

БЕЗ КОМЕНТАРІВ