Віталій Касько заявив про звільнення з ГПУ
Віталій Касько заявив про звільнення з ГПУ

Заступник генерального прокурора Віталій Касько заявив про звільнення з органів прокуратури. Причина цього рішення, за його словами, полягає в перерозподілі обов’язків у ГПУ, передає УНН.

«Шокін забрав у мене всі функції та інструменти, щоби вести і контролювати справи, над якими починала працювати наша команда. Зокрема, і справу так званих діамантових прокурорів», – повідомив він.

Касько продемонстрував журналістам підписаний ним рапорт про звільнення. Прокурор також зачитав основні причини свого звільнення, які виклав у документі.

«Рапорт. Прошу звільнити мене з органів прокуратури за власним бажанням. Таке бажання обґрунтоване тим, що керівництво прокуратури остаточно перетворило її в орган, де панує корупція і кругова порука. Тут працює свавілля і беззаконня. Ключові позиції в ГПУ з кожним днем обіймає все більше вихованців і послідовників Пшонки. За ширмою формально реформованого органу ховається політичне опікунство та прямий тиск на слідчих і прокурорів», – йдеться у рапорті Каська.

Читайте: «Безпрецедентна реформа» Шокіна – лише косметичні зміни

Як відомо, робота Генерального прокурора Віктора Шокіна неодноразово піддавалася критиці. Невдоволення висловлювали й американські високопосадовці. Зокрема, на відкритті конференції бізнес-ради «США-Україна» в Києві, посол США в Україні Джеффрі Пайєтт заявив, що ГПУ має припинити підривати реформи і захищати корумпованих прокурорів у своїх рядах. А 7 грудня Віце-президент США Джозеф Байден, який перебував з офіційним візитом у Києві, заявив, що  Віктор Шокін має піти у відставку.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ