Сергій Курченко
Сергій Курченко

Медіа-бізнес українського олігарха Сергія Курченка може стати державним. Як повідомляє Hubs, екс-олігарх не може знайти 200 млн гривень для погашення боргу перед «Укрексімбанком». Застава за цим кредитом – медіа-бізнес Курченка.

Виплативши майже весь борг державному «Укрексімбанку», компанія екс-олігарха «Ветек медіа інвест» ще має заплатити багатомільйонну суму за обслуговування кредиту. Медіахолдинг, який сперечається з американським Forbes за право випускати однойменний журнал, намагається оскаржити цей борг.

Компанії Курченка залучали кредит «Укрексімбанку» для купівлі UMH Group. Саме позиченими в держбанку грошима Курченко восени 2013 року розплатився з медіамагнатом Борисом Ложкіним (зараз очолює Адміністрацію Президента). Але отримавши від позичальника майже всю суму кредиту, банк нарахував багатомільйонні борги за його обслуговування та управління.

Як випливає з матеріалів судових справ, компанія екс-олігарха заборгувала держбанку 190 млн. гривень і близько 80 тисяч доларів. Близько 50 млн гривень із цієї суми – тіло кредиту, інше – комісія та відсотки за управління кредитною лінією.

Ще пару років тому ці цифи були б незначними для молодого олігарха, який за короткий час став власником UMH Group, ФК «Металіст» та Одеського нафтопереробного заводу. Але після зміни влади в Києві, вимушеної еміграції та потрапляння до списку санкцій країн Європи та США грошей і впливу у Курченка поменшало.

Нагадаємо, у серпні американський видавничий дім «Forbes» позбавив права на використання цього бренду «UMH Group» Курченка.

Читайте: СБУ розслідує причетність олігарха Курченка до фінансування «ДНР»

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ