Катерина Серко, журналіст, блогер
Катерина Серко, журналіст, блогер

Напередодні новорічних свят надійшов лист-привітання від в’язня сумління Сергія Крайняка. Сергій – один із «захисників Конституції», що перебуває в Ізоляторі тимчасового тримання на Подолі вже чотири місяці. В день, коли його затримали, він тільки приїхав з тривалої поїздки на сході, де був волонтером.

21-річний студент-волонтер бажає нам натхнення до боротьби та сили іти далі, незважаючи на перепони:

«Слава Україні!

Цей рік минає. Черговий рік боротьби проти усім так остогидлої системи.

Не буду писати про те, що змінилося в гірший чи то в ліпший бік в бутті нашої держави. Адже людям, які не осліпли та не оглухли від брехні та лицемірства нашого політикуму, і так все зрозуміло. Свідомі усе бачать і все чують. Та головне – уміють робити власні висновки із того, що відбувається.

У моєму становищі взагалі важко робити якісь позитивні оцінки. Хоча вони все ж є. Та негатив превалює. Ще важче дивитися вперед – чомусь бачиш далі війну брехні від псевдолідерів держави, договорняки та підкуп. А хороше я бачу посеред звичайних українців. Добро, сила – це національно свідомий українець, патріот і Людина. Саме ці люди – майбутнє нашої нації. Обʼєднавшись, ми мусимо боротися із тим злом, що сидить в середині нашої держави, чи напосідає зовні.

У новому році ми маємо зробити все, щоби очистити Україну від егоїстичних брехливих лицемірів, що тільки турбуються про власні матеріальні інтереси і засіли у всіх органах державної влади. Влада в Україні має належати Українцям. Мудрим та Сильним. Це наша мета і я маю надію, що в новому році ми зможемо втілити її в життя.

Цей новий рік я змушений зустрічати у вʼязниці, як і десятки політвʼязнів, що їх теперішня влада кинула за грати. Кілька тижнів тому читав спогади одного із політвʼязнів 40-х років про те, як зустрічали Різдво у таборах ГУЛАГу. Нам, звісно, не так важко, як їм, але всеодно сумно бути в чотирьох стінах та без жодного звʼязку із родиною в усі свята. Усе ж, кожен із нас подумки буде разом зі своїми рідними за святковим столом. Ми будемо разом, незважаючи на те, що нас розмежовує відстань, бетон та сталь.

Хочу побажати усім політвʼязням витримки та національного визволення від неволі. Також привітати усіх Українців, Рідних та Друзів із Новорічними святами. Хочу побажати усім вам успіхів у ваших починаннях, натхнення до боротьби та сили іти далі, незважаючи на перепони. Бажаю із посмішкою зустрічати негаразди та із легкістю залишати їх позаду. Завжди залишатися Людьми. Любіть своїх рідних та друзів і не забувайте просто робити добро!

Вітаю із Новим роком та Різдвом Христовим!

Щиро ваш,

Сергій Крайняк».

Варто зазначити, що 30 грудня о 12:20 в Апеляційному суді м. Києва відбудеться розгляд скарги Сергія Крайняка на продовження тримання під вартою. Для входу в суд треба мати паспорт, чи будь-який інший документ з фото, що посвідчує особу.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ