Переможець, за даними екзит-полів, на президентських виборах у Польщі, кандидат від опозиційної партії «Право і Справедливість» Анджей Дуда почав свій перший день після виборів з роздачі кави жителям Варшави, повідомляє Onet.

Зранку Дуда прийшов до виходу станції метро в центрі польської столиці та почав роздавати каву перехожим. Таким самим чином Дуда починав свою кампанію перед другим туром президентських виборів.

За даними екзит-полів, Дуда набрав 53%, водночас чинний президент Броніслав Коморовський – 48%. Коморовський вже визнав свою поразку. Він заявив, що поважає вибір польських громадян, і подякував усім, хто його підтримав.

Офіційні результати виборів можуть оприлюднити ввечері 25 травня. Церемонія інавгурації обраного президента Польщі пройде 6 серпня.

До слова, юрист за спеціальністю 43-річний Дуда походить з Кракова, з сім’ї наукової інтелігенції. З дружиною Агатою, викладачем німецької мови в одному з краківських ліцеїв, виховує доньку Кінгу.

Анджей Дуда з 2005 року належить до PiS Ярослава Качинського. Упродовж цього часу він обіймав посади заступника міністра юстиції Польщі (2006-2007), міністра канцелярії президента Лєха Качинського (2008-2010). У 2010 році політик програв вибори мера Кракова. В 2011 році став депутатом Сейму від PiS, а з липня 2014 року був депутатом Європарламенту. Торік у грудні Качинський назвав Дуду кандидатом у президенти від PiS, чим викликав здивування не лише у політичних опонентів, але навіть однопартійців, адже до цього той не належав до найбільш впливових політиків PiS.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ