Казахстан на порозі продуктового дефіциту
Казахстан на порозі продуктового дефіциту

Мешканці Казахстану скуповують продукти, змітаючи з полиць магазинів борошно, крупи й консерви. Основна причина – страх зростання вартості продуктів на тлі девальвації тенґе. За словами підприємців, якщо покупці не схаменуться, то в магазинах виникне дефіцит, передає nur.kz.

Продавці такого напливу покупців не пригадують з часу попереднього коригування курсу тенґе. Приміром, м’ясо в Усть-Каменогорську місцеві жителі розкуповують, ледь його встигнуть привезти. Після того, як долар піднявся, люди створили ажіотаж, по 10-15-20 кілограмів за раз зараз беруть – кажуть продавці. Та ж ситуація і з бакалією. Борошно, крупи, консерви – все розходиться, як гарячі пиріжки. Запасів на складах і в супермаркетах вистачає, але керівництво продуктових магазинів побоюється, що така купівельна активність може призвести до підвищення цін.

Поки тримають ціни на колишньому рівні, але, якщо люди будуть в таких обсягах закуповувати продукти, то це викличе дефіцит – пояснює директор одного із фермерських гастрономів.

Тим часом, у штаб по боротьбі з можливою інфляцією надійшло кілька звернень від покупців з районів, які запевняли, що понад 20-ти торгових точок, які реалізують продукти першої необхідності, закрилися нібито на ремонт або переоблік. Але є такі підозри, що насправді власники вичікують момент, щоби відкритися для продажу старого товару за новими цінами.

Неурядових підприємців, що підвищують ціни або прибирають дешевий товар з прилавків, покарають штрафами. Розмір змінюватиметься залежно від отриманого надприбутку. Бізнесмени працювати в збиток не хочуть і ціни тримають. Але населення нікому не вірить і продовжує шикуватися в черги в супермаркетах, скуповуючи все на своєму шляху.

Водночас Міністерство фінансів України не бачить причин для девальвації гривні слідом за знеціненням валют країн СНД і обвалом цін на сировинних ринках, включаючи ринок нафти, металів і агропродукції.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк сказав, що уряд України завдяки проведеним реформам, а також співпраці з міжнародними фінансовими організаціями та урядами країн накопичив достатню фінансову подушку для протидії зовнішнім викликам.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ