«Банк Михайлівський»
12 серпня у керівників банку «Михайлівський» проходять обшуки

Прокуратура Києва повідомила про підозру голові правління банку «Михайлівський» за фактом розкрадання 870 мільйонів гривень банківських коштів та доведення банку до неплатоспроможності. Про це повідомляє прес-служба столичної прокуратури.

Згідно з повідомленням, йому інкримінують вчинення злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання своїм службовим становищем в особливо великих розмірах) та ст. 218-1 (доведення банку до неплатоспроможності) КК України.

«Службовець разом з невстановленими досудовим слідством особами реалізував злочинну схему, за допомогою якої з банку вивели багатомільйонну суму грошей вкладників. Так, зловживаючи своїм службовим становищем, голова правління на основі незаконного договору перерахував 870 млн. гривень на рахунок підприємства з ознаками фіктивності», – йдеться у повідомленні.

Службовця затримали під час спільної операції прокуратури Києва, Нацполіції та СБУ. Наразі готується клопотання про обрання йому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Слідство триває.

У повідомленні не називається ім’я підозрюваного, однак головою правління банку «Михайлівський» є Ігор Дорошенко.

Нагадаємо, раніше керівник столичної поліції Андрій Крищенко повідомив, що у керівників банку «Михайлівський» 12 серпня проходять обшуки.  Також він додав, що одному з керівників вже оголосили про підозру і відвезли у відділок.

Як повідомляв Інформаційний акцент, 9 серпня кілька сотень вкладників банку «Михайлівський» перекрили рух автотранспорту на вулиці Хрещатик в центрі Києва, вимагаючи повернення коштів.

Як відомо, 13 липня виконавча дирекція Фонду гарантування вкладів фізичних осіб ухвалила рішення від 12 липня 2016 року про початок процедури ліквідації ПАТ «Банк Михайлівський» з 13 липня 2016 року та делегування повноважень ліквідатора банку Юрію Ірклієнку.

23 травня правління Національного банку ухвалило рішення про віднесення ПАО «Банк Михайлівський» до категорії неплатоспроможних.

З 15 липня Фонд гарантування вкладів фізичних осіб почав виплати вкладникам ліквідованого банку, які триватимуть до 26 серпня.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ