Пікетування ЦВК
Пікетування ЦВК

1 лютого представники партій «Укроп», «Демократичний альянс», «Свобода», «Самопоміч», «Сила людей», «Батьківщина» та «Громадянська позиція» пікетували Центральну виборчу комісію з вимогою забезпечити проведення виборів до районних рад Києва. Представники політсил та їхні юристи намагалися потрапити у ЦВК, аби подати документи на реєстрацію кандидатів у члени територіальних виборчих комісій, однак їм намагалася завадити охорона та невідомі особи.

«Те, що нас не допускали у ЦВК, демонструє небажання влади проводити вибори. Ключова причина скасування криється у тому, що партії влади шалено втрачають рейтинг», – наголосив голова фракції «Свобода» у Київраді Юрій Сиротюк, якого цитує прес-служба політсили.

Партійці кажуть, що влада боїться настроїв народу.

«Переконаний, що вибори до райрад у Києві показали би, як змінилися після обрання президента та парламенту електоральні настрої. Влада боїться голосу виборців. Тому готова надавати «особливий статус» терористам-сепаратистам, але боїться надати повноваження киянам. Тільки суспільний тиск і те що сьогодні кілька сотень киян прийшли до ЦВК, дозволило подати документи», – зазначив Сиротюк.

Згодом відбулася зустріч представників партій із заступником голови ЦВК Андрієм Магерою. За інформацією прес-служби партії «Укроп», сторони провели консультації щодо позиції ЦВК зі скасування виборів до районних рад Києва 27 березня.

Своєю чергою, у прес-службі партії «Батьківщина» повідомили, що голова їхньої фракції в Київраді Володимир Бондаренко підписав відкритий лист до президента Петра Порошенка. Автори листа – голови всіх фракцій Київради, крім «Солідарності», – закликають президента вжити негайних заходів та не допустити подальших спроб зірвати виборчий процес.

«Районні ради – це осередки самоврядування в столиці, що дозволять киянам самостійно вирішувати повсякденні проблеми районів та управляти майном і бюджетом своєї громади. Намагання окремих політичних сил зупинити виборчий процес через посередництво судів не мають правових наслідків і не можуть вплинути на хід виборів», – наголошується в листі.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, вибори до районних рад столиці, які мали відбутися 27 березня, раптово скасували.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ