Андрій Крищенко
Начальник Головного управління Нацполіції в Києві пояснив причини зростання злочинності

В Україні стрімко зростає рівень злочинності. Зокрема, у порівнянні з минулим роком у Києві на 60% побільшала кількість грабежів та на 80% – крадіжок. Також значно зросла кількість автомобільних викрадень. Про це повідомив начальник Головного управління Нацполіції в Києві Андрій Крищенко, пише газета «День».

«Сьогодні найбільша проблема в тому, що є зростання злочинності, перш за все – вуличної: грабежів і крадіжок. Багато хто пов’язує це з переатестацією, яка нібито спричинила звільнення старих фахівців. Але це не так: зростання злочинності почалося 2013 року. А, наприклад, грабежів – навіть 2012-го. Зростанню злочинності сприяє, перш за все, погіршення економічного становища.

Ситуацію ускладнює й нинішній Кримінальний кодекс: він тепер більш лояльний, більш терпимо ставиться до запобіжних заходів. Багато затриманих виходять під застави, які не дуже великі. Тобто ті, кого ми затримуємо, на практиці залишаються на вулиці і продовжують займатися своєю діяльністю. Війна теж вплинула на зростання злочинності. У тилу побільшало зброї. Ну і, природно, Київ, як і будь-яка столиця, притягує криміналітет», – виклав він своє бачення причин зростання злочинності.

За словами головного столичного поліціянта, щоби збити вал злочинності, поліція застосовує нові підходи: «І суди йдуть назустріч: якщо торік за викрадення транспорту заставу встановлювали в 50-80 тисяч, то цього року суд нерідко встановлює заставу і в мільйон, і в півтора мільйона. Це дає можливість обмежити затриманих у діях, і вже зафіксовано деяке зниження: наприклад, 130 угонів у березні проти 216 у лютому».

Начальник київської поліції також повідомив, що тяжких тілесних ушкоджень і вбивств стало значно менше, ніж минулого року. «І вбивства ми розкриваємо в 90% випадків», – заявив Крищенко.

Раніше міністр внутрішніх справ Арсен Аваков визнав, що в Україні зріс рівень злочинності і впало розкриття справ.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ