Дипломат розкритикував українську владу через зовнішню політику
Дипломат розкритикував українську владу через зовнішню політику

Український дипломат, голова правління Міжнародного центру перспективних досліджень Василь Філіпчук у своєму Facebook зауважив, що українська влада зробила неймовірну кількість помилок у зовнішній політиці.

«Цікаво – скільки разів треба стати на граблі, щоб зрозуміти наслідки і не повторювати своїх помилок? Дуда, Трамп… Ні, Молдова – це не Штати, але поваги маленький молдовський народ заслужив не менше, ніж великий американський. І право молдован обирати того, хто подобається їм, не менш священне, ніж право українців обирати того, хто подобається нам! І якщо РФ втручається у вибори в Україні, підтримує одного і поборює іншого кандидата, – це погано, то чим ми відрізняємось від них, якщо таке ж робимо стосовно Молдови? Тільки тим, що якийсь політик там щось наляпав дурне? Так на це він і політик», – зауважив Філіпчук.

«Стане президентом і почне таке говорити – це вже інше, але ж змінив Трамп тональність своїх виступів наступної хвилини після оголошення результатів – хіба ні? Чи ми кожного дня як перший раз у перший клас?», – наголосив дипломат.

На його думку, до виборів у Молдові завдання української влади полягало в тому, що необхідно працювати з усіма, а «не лише з друзями, принаймні хоча би для того, щоб коли вони стануть президентами, не мати ворогів».

«Бо збільшувати кількість ворогів – найпростіша справа. Але ж потім прийдеться голову ламати як нам відновити відносини. Чи ми вже усі інші міжнародні проблеми вирішили, росіяни з Криму забралися, суд ООН компенсацію за агресію визначив, поляки рішення по Волині скасували, а Трамп за Манафорта вибачився і відправив у Київ букет квітів за всім відомою адресою? Чи згоріла хата – нехай горить і стодола?», – підкреслив фахівець.

«Кількість помилок у зовнішній політиці України просто зашкалює. Може вже пора робити висновки? Чи все таки їжачки будуть далі колотися, плакати, але продовжувати лізти на кактус?», – резюмував очільник правління Міжнародного центру перспективних досліджень.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ