Кількість російської військової техніки на кордоні з Україною збільшилася втричі

конвой танки
Російська армія збирає війська біля українського кордону

Російська армія збирає війська та сотні одиниць озброєння, зокрема, мобільні ракетні установки, танки та артилерію на тимчасовій базі поблизу кордону з Україною. Про це сьогодні, 28 травня, повідомляє Укрінформ з посиланням на кореспондента Reuters, який спостерігав ці озброєння цього тижня.

Як зазначається, на багатьох транспортних засобах номерні знаки, розпізнавальні знаки прибрані, а багато солдатів зняли відзнаки зі своєї форми. Агентство підкреслює, що таким чином вони схожі з тими військовими на Донбасі, які Київ та його західні союзники вважають прихованими загонами Росії. Озброєння, що знаходиться на цій базі, включає реактивні системи залпового вогню «Ураган», танки й самохідні гаубиці – всі види зброї, які використовувалися в конфлікті на сході України.

Як зазначає агентство, кількість військової техніки на базі зараз в тричі більша, ніж в березні цього року, коли журналісти були в цьому районі. Водночас лише кілька десятків одиниць техніки були в полі зору. На запитання журналістів про те, чи можуть означати всі ці зібрані озброєння плануванням вторгнення Росії в Україну, прес-секретар Дмітрій Пєсков відповів: «Я вважаю формулювання цього запитання – «якщо вторгнення готується» – недоречним».

11 квітня штаб АТО повідомляв, що на кордоні з Україною, у Ростовській області, Росія зосередила військове угрупування, яке налічує понад 53 тис. військовослужбовців, до 420 танків, до 1920 ББМ, понад 500 артсистем, майже 200 РСЗВ, понад 380 бойових літаків і майже 130 вертольотів.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 25 травня РФ привела в повну бойову готовність авіацію й війська ППО Центрального військового округу, а також частини авіаційних з`єднань і військових частин командування дальньої авіації Західного і Південного військових округів, що межують з Україною.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ