конвой танки
Російська армія збирає війська біля українського кордону

Російська армія збирає війська та сотні одиниць озброєння, зокрема, мобільні ракетні установки, танки та артилерію на тимчасовій базі поблизу кордону з Україною. Про це сьогодні, 28 травня, повідомляє Укрінформ з посиланням на кореспондента Reuters, який спостерігав ці озброєння цього тижня.

Як зазначається, на багатьох транспортних засобах номерні знаки, розпізнавальні знаки прибрані, а багато солдатів зняли відзнаки зі своєї форми. Агентство підкреслює, що таким чином вони схожі з тими військовими на Донбасі, які Київ та його західні союзники вважають прихованими загонами Росії. Озброєння, що знаходиться на цій базі, включає реактивні системи залпового вогню «Ураган», танки й самохідні гаубиці – всі види зброї, які використовувалися в конфлікті на сході України.

Як зазначає агентство, кількість військової техніки на базі зараз в тричі більша, ніж в березні цього року, коли журналісти були в цьому районі. Водночас лише кілька десятків одиниць техніки були в полі зору. На запитання журналістів про те, чи можуть означати всі ці зібрані озброєння плануванням вторгнення Росії в Україну, прес-секретар Дмітрій Пєсков відповів: «Я вважаю формулювання цього запитання – «якщо вторгнення готується» – недоречним».

11 квітня штаб АТО повідомляв, що на кордоні з Україною, у Ростовській області, Росія зосередила військове угрупування, яке налічує понад 53 тис. військовослужбовців, до 420 танків, до 1920 ББМ, понад 500 артсистем, майже 200 РСЗВ, понад 380 бойових літаків і майже 130 вертольотів.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 25 травня РФ привела в повну бойову готовність авіацію й війська ППО Центрального військового округу, а також частини авіаційних з`єднань і військових частин командування дальньої авіації Західного і Південного військових округів, що межують з Україною.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ