84907
Польща потребує касирів, пакувальників, прибиральниць, охоронців тощо

Роботодавці в Польщі збільшили запити щодо українських робітників на 70%, адже наші співвітчизники готові працювати за менші гроші. Про це розповіла директорка рекрутингового агентства Аffinity Олена Яковлєва, Gazeta.ua.

«Цього року вакансій для українців у Польщі значно побільшало. Польським підприємствам бракує робочої сили. До того ж українці готові працювати за менші гроші, ніж поляки. Запитів від польських роботодавців побільшало на 70%», – наголосила експерт.

Уже традиційно найбільше вакансій є для робочих спеціальностей. Потребують також касирів, пакувальників, прибиральниць, охоронців, різноробів та майстрів легкого ремонту.

«Їм платять 10-11 злотих на годину. Рідко трапляються вакансії для працівників із кваліфікацією. Шукають механіків, швачок, малярів, слюсарів. Платять 14-16 злотих на годину. Українці отримують щонайменше 3 тисячі злотих на місяць», – зазначила Яковлєва.

Однак поки що припинили видавати українцям робочі візи в Польщу: «Цього року дали набагато більше віз, але кілька місяців тому документи припинили оформлювати до вересня».

За даними польського управління у справах іноземців, за півроку видали понад 700 тисяч віз. Натомість, минулоріч українці отримали 900 тис. віз.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Польща ускладнила умови працевлаштування для українців. Зокрема, замість заяв працедавців про намір доручити виконання роботи іноземцю, діятимуть дозволи, що їх видаватимуть районні бюро праці.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ