вступ до ЄС
На початку року позитивно вступ до Євросоюзу сприймали 59% українців

Якби найближчої неділі проводився референдум з питання вступу України до НАТО, то 37,7% українців проголосували б за вступ до НАТО, 38,2% – проти вступу, не брали би участі в голосуванні – 14,5%. Про це свідчать результати опитування, проведеного Українським інститутом соціальних досліджень ім. Олександра Яременка та центром «Соціальний моніторинг».

Крім того, якби найближчої неділі проводився референдум з питання вступу України до ЄС, то «за» проголосували б 47,3%, проти вступу – 31,1%, не брали б участі в голосуванні – 12,5%, важко відповісти – 9,1%.

«У нас переважає частка тих, хто хоче вступу до Європейського Союзу, і в принципі, паритетне ставлення до вступу до НАТО. Якщо порівняти з даними на початок року, то кількість людей, які готові проголосувати за вступ до ЄС, скоротилася на 10%. На початку року таких було 59%», – сказав директор Інституту аналізу та прогнозування Юрій Лісничий, зазначивши, що також скоротилася кількість респондентів, які готові були б проголосувати за вступ до НАТО.

Лісничий також повідомив, що є жорсткі регіональні розбіжності в цьому питанні, зокрема, на заході, центрі та півночі країни підтримують вступ до НАТО та приєднання до ЄС, натомість на сході, Донбасі та півдні традиційно виступають проти.

Опитування проводилося з 5 по 16 липня 2016 року по всій Україні, вибірка становить 2010 респондентів, стандартне відхилення становить 1,34-2,24%.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ