Донбас, війна, жертви
В зоні проведення АТО з весни 2014-го року постраждали понад 30 тисяч осіб

За останні два місяці істотно зросла кількість жертв серед цивільного населення внаслідок бойових дій на Донбасі. У цілому, за час конфлікту загинули 9 553 особи. Про це заявив Верховний комісар ООН з прав людини Зейд Раад аль Хусейн. Про це повідомляє Українська правда.

З середини квітня 2014 року по 31 липня 2016 року Управління Верховного комісара ООН з прав людини задокументувало 31 690 жертв, зокрема, 9 553 вбитих та 22 137 поранених в зоні конфлікту на сході України. Сюди входять жертви серед Збройних сил України, цивільних осіб та членів озброєних груп.

У червні 2016 року Управління Верховного комісара ООН з прав людини задокументувало 69 жертв серед цивільного населення на сході України, зокрема, 12 загиблих та 57 поранених. Це майже вдвічі більше, ніж в травні 2016 року і найвище – з серпня 2015 року. В липні кількість жертв серед цивільного населення була ще вищою та сягнула 73 (вісім загиблих та 65 поранених).

Середньомісячна кількість жертв за червень та липень цього року (71) більше ніж вдвічі перевищила середньомісячну кількість жертв (34) протягом дев’яти попередніх місяців, з вересня 2015 року по травень 2016 року.

«Ескалація бойових дій та супутні жертви серед цивільного населення на сході України за останні два місяці викликають занепокоєння», – заявив представник ООН.

«Цивільні особи вкотре все частіше вимушені ховатися в імпровізованих бомбосховищах в своїх підвалах, іноді протягом цілих ночей – ціна порушення режиму припинення вогню надто висока для жінок, чоловіків і дітей на сході України», – додав він.

У зв’язку з цим комісар ООН закликав сторони конфлікту поважати режим припинення вогню: «Численні жертви, які ми задокументували за останні тижні, вказують на те, що ані українські сили, ані озброєні групи не вживають необхідних запобіжних заходів для захисту цивільного населення. Ми закликаємо всі сторони поважати положення режиму припинення вогню, вивести комбатантів та озброєння з житлових районів та добросовісно забезпечити виконання положень Мінських угод».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ