Кім Чен Ин
Влада КНДР заявляє, що в будь-який момент країна спромажна дати відсіч США

Північна Корея оголосила, що вдосконалила і доопрацювала роботу всього атомного обладнання головного ядерного комплексу в Йонбйоні, зокрема, й урановий завод, і він працює у штатному режимі, повідомляє Радіо Свобода.

Як зазначають північнокорейські державні ЗМІ, КНДР перебуває у стані повної бойової готовності і в будь-який момент здатна дати відсіч США. Це оголошення Пхеньян зробив на наступний день після того, як погрожував відновити запуск ракет дальнього радіусу дії. Ще 14 вересня Північна Корея попередила, що готова до запуску супутників на ракетах дальньої дії, які Захід вважає забороненими і такими, що загрожують Сполученим Штатам. Влада КНДР заявляє, що запуски ракет будуть присвячені ювілею Комуністичної партії, який відзначатимуть у жовтні.

В свою чергу, Вашинґтон вважає прагнення Північної Кореї до володіння ядерною зброєю і балістичними ракетами загрозою для світової безпеки і, зокрема, безпеки союзників США з Азії – Японії та Південної Кореї.

Як відомо, лідер КНДР Кім Чен Ин неодноразово розпочинав войовничу риторику на адресу США. Він заявляв, що діалог із американською владою є неможливим. Він особливо наголошував, що його країна «готова до будь-якої війні, зокрема, «із застосуванням ядерних озброєнь». «У нас немає бажання сідати за стіл переговорів із шаленими псами, які гавкають про свої плани зруйнувати соціалістичну систему, яку наш народ цінує більше за власні життя», – йшлося у повідомленні Центрального телеграфного агентства Північної Кореї.

Нагадаємо, 18 травня США пригрозили Північній Кореї посиленням санкцій. Офіційний Вашинґтон закликав Пхеньян утриматися від дій, які розпалюють напруженість у регіоні. 19 травня Кім Чен Ин наказав національному космічному агентству почати підготовку до тестового запуску нової міжконтинентальної балістичної ракети.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ