Laibach
Laibach використовує у творчості образи, запозичені з естетики тоталітарних режимів

Суперечливий словенський гурт Laibach буде першим іноземним музичним колективом, який виступить у Північній Кореї. Режисер Мортен Траавік організовує два виступи гурту у Пхеньяні в серпні перед 2 тисячами глядачів. У програмі концерту – хіти гурту та північнокорейські народні пісні, передає BBC-Ukrainian.

Критики гурту вважають, що музиканти неоднозначно використовують політичну та націоналістичну символіку. Натомість, шанувальники кажуть, що, виступаючи у військовій формі, музиканти критикують тоталітарні ідеології.

Laibach – культовий словенський колектив, який вважають одним із піонерів стилю індастріал. За роки своєї багаторічної історії (група була утворена 1980-го року) Laibach заслужили реноме провокаторів. Не будучи прихильниками будь-яких екстремістських політичних течій, музиканти використовують у творчості образи, запозичені з естетики тоталітарних режимів – як нацистського, так і комуністичного.

При цьому Laibach виступає проти політичної і культурної гегемонії США, протистояти якій, на їхню думку, може «сильний і здоровий дипломатичний союз між Францією, Німеччиною, Росією та Китаєм».

До слова, як відомо, лідер КНДР відомий своїми радикальними методами. Зокрема, у квітні за наказом Кім Чен Ина були страчені четверо музикантів національного оркестру «Инхасу». А в травні 2014 року він наказав отруїти свою рідну тітку – за кілька місяців після того, як Кім стратив її чоловіка Чан Сон Тхека.

Читайте: «Сон зломив»: у Північній Кореї розстріляли генерала, який задрімав у присутності Кім Чен Ина

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ