Учасники конференції
Учасники конференції

Делегати міжнародної конференції під егідою ООН у Парижі в суботу ввечері завершили погодження і схвалення глобальної кліматичної угоди, виконання якої буде обов’язковим для всіх країн світу.

У підготовленому представниками світової спільноти документі, зокрема йдеться про контроль за викидами парникових газів, що може зменшити вплив цього чинника на глобальне потепління на півтора градуса за Цельсієм, повідомляє Радіо Свобода.

«Це знаменує кінець епохи викопного палива. Немає жодного іншого способу для досягнення цілей, викладених у цій угоді, ніж залишити вугілля, нафту і газ у землі», – заявила Мей Буві, виконавчий директор організації 350.org, яка тисне на фінансові інституції з метою відмови від викопного палива.

Міністр закордонних справ Франції Лоран Фаб’юс раніше заявив, що остаточний проект угоди буде «юридично зобов’язувальним» і обмежуватиме потепління на два градуси за Цельсієм. Фабіус назвав схвалення угоди «історичним поворотним пунктом».

Ключові параметри угоди:

– Якнайшвидше розпочати скорочення викидів парникових газів, в другій половині XXI століття необхідно досягнути паритет між викидами та усуненням парникових газів з атмосфери;

– підвищення глобальної температури має залишатися «із запасом нижче за 2 градуси за Цельсієм», при цьому сторони будуть докладати зусиль для того, щоби наблизитися до показника в 1,5 градуси;

– досягнутий прогрес буду переглядатися кожні 5 років;

– $100 млрд на рік до 2020 року буде виділятися для фінансування кліматичних зусиль країн, які розвиваються, сторони також беруть зобов’язання для подальшого фінансування.

Угоду підтримали всі країни (200 ред.), включно з тими, які досі не мали наміру брати участь у кліматичних угодах – зокрема Венесуела, передає Європейська правда.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, під час проведення кліматичної конференції у Парижі запровадили безпрецедентні заходи безпеки.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ