hoking
Стівен Хокінґ упевнений: щоби врятуватися від загибелі, люди повинні колонізувати інші планети

Людство може загинути вже через кілька сотень років: ймовірність того, що це станеться до 2290 року, становить 50%, до 2710 року – 95%. Про це йдеться в доповіді дослідницької компанії BCA Research, передає РБК.

Цивілізація наблизилася до поворотної точки, подолавши яку, людство зможе стрімко підвищити рівень IQ завдяки генетичним технологіям. Однак із дедалі вищими можливостями зростають і ризики кінця, стверджують економісти, посилаючись на теорему про кінець світу.

У своєму аналізі вони виходять з того, що сумарний коефіцієнт народжуваності в світі стабілізується на рівні 3,0 (зараз становить близько 2,4), і приходять до оцінок, що з імовірністю 50-95% загибель людства настане до 3000 року.

Якщо людство зможе заселяти інші планети або створювати гігантські орбітальні кораблі, ймовірність зникнення земного життя через якийсь катаклізм різко зменшиться, але на даний момент імовірність кінця світу набагато вища, ніж вона була в далекому минулому або буде в майбутньому.

На думку експертів, якщо припустити, що на людство в перспективі чекає загибель, накопичення коштів перестає бути таким уже привабливим. Це означає, що в інвесторів менше резону заощаджувати гроші і більше – вкладати в ризикові активи.

За свою історію людство вже неодноразово готувалося до кінця світу. Востаннє це було 2012 року. Тоді загибель цивілізації нібито була передбачена індіанцями майя. У багатьох країнах очікування посіяло паніку. В Італії жителі почали активно сповідатися, в Китаї – налагодили виробництво ковчегів.

Знаменитий фізик-теоретик і популяризатор науки Стівен Хокінґ упевнений: щоби врятуватися від загибелі, люди повинні колонізувати інші планети. На його думку, саме це в найближчі 100 років чекає на Марс. Підготовчі роботи в цьому напрямку вже тривають. Нещодавно у США завершився вже четвертий експеримент з імітації польоту людини на Червону планету.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ