Рішення про знесення пам'ятника було ухвалено на сесії Ананьївської міської ради минулого року в рамках декомунізації
Рішення про знесення пам’ятника ухвалила сесія Ананьївської міської ради минулого року в рамках декомунізації

Останній пам’ятник радянської епохи в Ананьєві Одеської області знесли комунальники. Ним став монумент на честь Сєрґєя Кірова в однойменному парку, передає Траса Е-95.

Рішення про знесення пам’ятника ухвалила сесія Ананьївської міської ради минулого року в рамках декомунізації. Роботи виконали працівники міського комунального підприємства «Місто-сервіс».

Щоб уникнути скупчення народу та незручностей, роботи проводили у вихідний день.

82177-v-ananjeve-snesli-pamyatnik-kirovu-foto-bigТепер посеред парку залишилася порожня тумба, як і на місці знесеного два роки тому пам’ятника Леніну в центральному парку Ананьєва. Знести пам’ятник цілком не вдалося, тому його розпиляли на частини.

Нагадаємо, 15 травня президент України підписав закони про декомунізацію. «Пропаганда комуністичного й/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів і їх символіки визнається наругою над пам’яттю мільйонів жертв тоталітарного режиму й забороняється», – йдеться в документі.

Заборона на виготовлення, поширення й публічне використання символіки комуністичного режиму поширюється, зокрема, й на сувенірну символіку. Також заборонено публічне виконання гімнів СРСР, УРСР, інших союзних радянських республік або їх фрагментів на всій території України.

Такі правопорушення каратимуться обмеженням або позбавленням волі до 5 років з можливою конфіскацією майна, а повторне порушення або його здійснення організованою групою або з використанням ЗМІ – позбавленням волі від 5 до 10 років з можливою конфіскацією.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ