Вибори на Донбасі
На виборах мерів залишилися два проблемних міста – Кіровоград і Кривий Ріг

В Україні залишилися два проблемних міста, в яких іще не визначили мерів – Кіровоград і Кривий Ріг.

Оголошення результатів виборів міського голови в Кіровограді затримується через погане самопочуття голови Кіровської територіальної виборчої комісії Володимира Глухого та перенесення засідання на вечір вівторка, повідомили в прес-службі громадянської мережі «ОПОРА» з посиланням на представників райвиборчкому. «Через те, що голова комісії за станом здоров’я не має можливості проводити засідання, ми з членами комісії узгодили, що продовжимо засідання у вівторок о 17.30», – цитує «ОПОРА» заступника голови Кіровського тервиборчкому (ТВК) Олександра Беззубова. За його словами, в понеділок увечері під час засідання комісії голові комісії Володимиру Глухому стало погано, йому викликали «швидку». Таким чином, зазначають у громадянській мережі, складання підсумкового протоколу щодо виборів мера міста Кіровською ТВК, а відповідно і Кіровоградською міською ТВК, відкладається.

Зазначимо, в штабі кандидата в мери від «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» Андрія Райковича вже заявили про перемогу на виборах міського голови Кіровограда, посилаючись на копії протоколів з дільниць. Разом з тим, у штабі самовисуванця Артема Стрижакова стверджують, що за їхніми попередніми підрахунками, у Кіровограді перемагає саме їхній кандидат.

Щодо Кривого Рогу, то ЦВК не виключає, що перетасує комісію. У Центральній виборчій комісії заявляють, що отримали подання Народного фронту про заміну їхніх двох представників у Криворізькій міській комісії. «Якщо воно юридично правильно оформлене, то воно буде розглянуте на засіданні комісії найближчим часом в установлений законом спосіб і строки. Цілком ймовірно, що це відбудеться навіть сьогодні», – сказали у прес-службі.

16 листопада після обвинувачень, що представники «Народного фронту» у міській комісії Кривого Рогу голосують в унісон з «Опоблоком», НФ ухвалив рішення замінити їх. Також у вівторок о 18 годині має відбутися засідання міської комісії, під час якого буде розглянуто скарги кандидата від «Самопомочі» Юрія Милобога щодо фальсифікацій на виборах мера міста.

Нагадаємо, місцевий міський виборчком вранці в понеділок оголосив переможцем чинного мера Юрія Вілкула («Опоблок»). При цьому його опонент – представник «Самопомочі» Милобог заявляє про фальсифікації на певних дільницях одного з районів. У 6 з 7 районів лідирує Милобог і лише в одному – Вілкул. При цьому розрив становить 752 голоси.

Як відомо, 15 листопада в Україні відбувся другий тур виборів мерів міст. Голосування пройшло в 19 обласних центрах та 10 містах обласного значення. Явка склала вкрай низькі 34%. Для порівняння, 25 жовтня дільниці відвідали 46% виборців.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ