Кіровоград
Варіанти назв викликали в місті серйозне протистояння

Депутати Ольга Червакова («Блок Петра Порошенко»), Олександр Горбунов («Народний фронт») та інші підписалися під проектом постанови Верховної Ради про перейменування Кіровограда на Кропивницький. Про це написала Червакова в Facebook.

«Марко Кропивницький заснував на території міста перший музично-драматичний театр і перший в Європі дитячий театр. За часів імперської Росії відмовився перекладати свої твори російською, натомість займався пропагандою української мови», – написала вона.

За її словами, підписи в підтримку цієї назви почали збирати художники Кіровограда, а громадські активісти днями почали флешмоб. Вони роблять селфі з написами: #Кропивницький – об’єднує! #Кропивницький – це наша історія! Фото потім викладають на своїх сторінках із хештеґом #Кропивницький.

Нагадаємо, Кіровоград мають перейменувати згідно із законом про декомунізацію, оскільки місто має назву на честь комуністичного діяча Сєргєя Кірова. Обговорюють два варіанти нової назви – Єлисаветград (так місто називалося до 1924 року, назва нібито на честь Святої Єлизавети) і Інгульськ (розташоване на річці Інгул).

Ці назви викликали невдоволення серед мешканців міста. У свою чергу, міський голова Кіровоград Андрій Райкович і зазначив, що на сесії міської ради винесуть рішення про звернення до депутатів Верховної Ради з вимогою ухвалити закон про місцевий референдум щодо перейменування Кіровограда.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ