Кіровоград
Кіровоград мають перейменувати згідно із законом про декомунізацію

Комітет Верховної Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування рекомендує Раді перейменувати Кіровоград на Кропивницький. Про це на своїй сторінці у Твіттері написала депутат від «Батьківщини», член цього комітету Альона Шкрум.

«Комітет щойно ухвалив рішення рекомендувати Раді перейменувати Кіровоград на Кропивницький. Єлисаветграду не буде», – повідомила вона.

Нагадаємо, Кіровоград мають перейменувати згідно із законом про декомунізацію, оскільки місто має назву на честь комуністичного діяча Сєргєя Кірова. Обговорюють два варіанти нової назви – Єлисаветград (так місто називалося до 1924 року, назва нібито на честь Святої Єлизавети) та Інгульськ (оскільки воно розташоване на річці Інгул).

Ці назви викликали невдоволення серед мешканців міста. У свою чергу, мер Кіровоград Андрій Райкович зазначив, що на сесії міської ради винесуть рішення про звернення до депутатів Верховної Ради з вимогою ухвалити закон щодо місцевого референдуму стосовно перейменування Кіровограда.

Як відомо, Марко Лукич Кропивницький – український письменник, актор і драматург родом з Кіровоградської області, один з основоположників українського театру.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ