«Укрпошта», корупція, СБУ
У рамках корупційної схеми службовці «Укрпошти» перераховували гроші громадянам за нібито надання ІТ-послуг

Прокуратура Кіровоградської області та управління обласної СБУ виявили факти відмивання коштів службовцями ДП «Укрпошта». За попередніми даними, сума збитків становить близько 22 млн. грн. Про це повідомили у прес-службі прокуратури Кіровоградської області.

«Перевіряється причетність службовців Кіровоградської дирекції УДППЗ «Укрпошта», які діяли в інтересах одного із приватних підприємств Києва, до проведення конвертації безготівкових коштів у готівку шляхом оформлення фіктивних грошових переказів на підставних осіб», – йдеться у повідомленні.

За даними відомства, упродовж 2 місяців київське підприємство, за сприяння службовців Кіровоградської дирекції «Укрпошти», оформило поштові грошові перекази на півсотні громадян.

«У подальшому ним же здійснено перерахування коштів зазначеним особам за нібито надання ІТ-послуг. Суми таких перерахувань сягають до 100 тисяч гривень на день. За попередніми розрахунками, загальний розмір виплат становить близько 22 млн. грн.», – зазначили у прокуратурі.

Проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України – «зловживання владою або службовим становищем».

Нагадаємо, у квітні співробітники Служби безпеки України викрили корупційну схему, організовану посадовцями державного підприємства «Укрпошта». Як повідомили у прес-центрі СБУ, двоє керівників регіональних та очільник однієї з центральних дирекцій підприємства розробили механізм заробітку на корпоративних клієнтах Укрпошти.

Тоді чиновники зареєстрували фірму-«прокладку», через яку приймали платежі кількох великих комерційних структур, до держпідприємства надходило лише 10% сплаченої підприємцями суми.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ