Кіровоград
Мешканці міста не хочуть перейменувати Кіровоград на Кропивницький

Понад половина жителів Кіровограда – 56,9% виступають проти перейменування міста. Про це свідчать результати дослідження, проведеного Київським міжнародним інститут соціології (КМІС).

Дані опитування свідчать, що практично всі жителі знають про те, що місто має бути перейменоване. При цьому більшість населення Кіровограда не підтримують ініціативу.

Серед можливих варіантів назви міста більшість жителів підтримують варіант «Кіровоград».

При цьому 30,6% опитаних кіровоградців зазначили, що схвалюють перейменування Кіровоград на Єлисаветград, 4,2% – на Кропивницький, 3% – на Інгульськ, 2,7% – на Златопіль.

Водночас, у разі відсутності у списку назв варіанту «Кіровоград» більшість населення (55%) обирають варіант «Єлисаветград». Якби жителям потрібно було обирати між двома варіантами – «Єлисаветград» і «Кропивницький», то «Єлисаветград» обрали би 68%, «Кропивницький» – 13%.

Соціологи зазначають, що переважна більшість населення (82%) не підтримують рекомендацію комітету Верховної Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування перейменувати Кіровоград на Кропивницький. Серед тих, хто не схвалює це, чверть готові вийти на акції протесту проти такого рішення.

Опитування проводив з 6 по 11 квітня 2016 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) спільно з Соціологічною групою «Рейтинг» на замовлення громадської організації «Кіровоградське земляцтво».

Як відомо, Кіровоград має бути перейменовано згідно із законом про декомунізацію, оскільки місто носить назву на честь комуністичного діяча Сергія Кірова.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ