Учені пояснили, чому останні зими такі холодні
Учені пояснили, чому останні зими такі холодні

Кліматологи з Університету Шеффілда заявили, що зміна клімату пов’язана зі зміною інтенсивності повітряних течій по обидва боки Атлантики, – передає Science Alert.

Нове дослідження про зміну клімату продемонструвало, що останнім часом картина холодної зими в Європі і США здебільшого обумовлена змінами в розташуванні струменевих повітряних потоків, приблизно в 10-15 км над поверхнею Землі.

Крім того, іншим несподіваним фактом дослідники назвали потепління в Арктиці і скорочення площі арктичних льодів. Причина в тому, що через відступ льодовиків Арктики на північ струминні повітряні потоки зміщуються на південь і в результаті цього проходять не над морем, а над Британією та іншими країнами Європи.

«В останні одне-два десятиріччя потепління в Арктиці цілком могло посилювати ефекти струменевих потоків вітру. Це, можливо, сприяло деяким недавнім екстремально холодним зимам уздовж східного узбережжя Сполучених Штатів, а також у Великій Британії», − зауважив один із авторів дослідження професор Едвард Ханна.

На думку вчених, їхні висновки допоможуть жителям Європи краще підготуватися до екстремально холодних зим.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ