Миротворці
ЄС може відправити в Україну миротворців без мандата Радбезу ООН

Місія миротворців ЄС в Україні може складатися із співробітників поліції, юристів та військовослужбовців. Про це міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив в інтерв’ю німецькій газеті Die Welt, передає DT.UA.

«Ви можете допомогти нам побудувати верховенство закону в цілях забезпечення стабільності в країні для проведення вільних виборів, допомогти поліпшити контроль на кордоні з Росією. Це може бути суто цивільна місія або цивільно-військова місія ЄС з поліцейських, юристів та військовослужбовців», – підкреслив Клімкін.

«Для цивільної місії мандат ООН не потрібен. Але держави-члени повинні самі вирішити, чи потрібен їм мандат ООН для розгортання такої місії. Можна і без нього, як показав ЄС на Західних Балканах», – заявив Клімкін.

Нагадаємо, 18 лютого Рада національної безпеки і оборони України ухвалила рішення звернутися до ООН та ЄС з проханням про розгортання в Україні операцій з підтримання миру. На думку членів РНБО, миротворчу місію ООН має бути розміщено вздовж лінії розмежування на Донбасі й на неконтрольованих ділянках державного кордону з РФ.

На думку Порошенка, найкращим форматом для України буде базування поліцейської місії Євросоюзу, яка працюватиме на підставі рішення Ради Безпеки ООН. Згодом Київ передав до Брюсселя звернення до Ради Європейського Союзу з проханням розглянути можливість розгортання міжнародної місії з підтримання миру й стабільності на Донбасі.

21 квітня генсек ООН під час телефонної розмови з президентом України підкреслив, що розміщення миротворчої місії з мандатом організації на Донбасі залежить від рішення Ради Безпеки ООН.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Яценюк закликав Раду спростити умови допуску миротворців до України.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ