Клімкін зробив резонансну заяву щодо місії ОБСЄ на Донбасі
Клімкін зробив резонансну заяву щодо місії ОБСЄ на Донбасі

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін в інтерв’ю Лівому берегу розповів про недоліки місії ОБСЄ на тимчасово окупованому Донбасі.

«Що таке спостережна місія? Це менше як 800 спостерігачів. Вони мають контролювати всю територію Донбасу, оскільки там сховано безліч зброї, і неконтрольовану ділянку кордону. В чому проблема ефективності місії? Звичайно, серед представників ОБСЄ є ті, хто працює на Росію», − заявив Клімкін.

«Я говорив про це багато разів. Ми ж робимо місію такою, щоб вона не зашкодила нашим інтересам. Найголовніше тут, щоб місія ОБСЄ була присутня та отримувала доступ до територій цілодобово. Але вона не отримує!» − наголосив дипломат.

Він зауважив, що місія дійсно працює цілодобово, але є низка нюансів. Зокрема, коли вночі відбувається обстріл, після його завершення патруль місії виїжджає подивитися на результати обстрілу. Як тільки ж ОБСЄ повертається у «сіру» зону, вогонь знову відкривається.

«У результаті виходить спотворена інформація. Але на сьогодні СММ контролювати це нездатна. Та навіть якби була здатна на 101%, це не дасть нам просунутися вперед все одно. Оскільки основний елемент безпеки – це не припинення вогню і не просто відведення зброї чи розведення військ, як би це дивно чи контраверсійно не звучало, а лише повний і ефективний контроль з боку кого завгодно», – підкреслив міністр.

«Нині у нас є тільки спостережна місія, вся територія Донбасу і кордон. Коли контроль буде встановлено, тоді ми зможемо говорити про подальші кроки, оскільки з перекриттям кордону ОБСЄ російські регулярні війська і – частково техніка – на території Донбасу не залишаться», − підсумував головний український дипломат.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ