Імовірні кандидати від республіканців і демократів Дональд Трамп і Хіларі Клінтон лідирують на праймеріс
Імовірні кандидати від республіканців і демократів Дональд Трамп і Хіларі Клінтон лідирують на праймеріз

Дональд Трамп, який претендує на висунення від Республіканської партії на пост президента США, здобув перемогу в усіх п’яти штатах, де 26 квітня відбувалися первинні вибори. Про це повідомляє The New York Times.

Трамп обійшов своїх конкурентів у Коннектикуті, Делавері, Меріленді, Пенсільванії та Род-Айленді.

За підсумками цих праймеріз будуть розподілені голоси 172 делегатів з’їзду республіканців у Клівленді (штат Огайо), під час якого вирішиться, хто стане офіційним кандидатом від партії на президентських виборах. З’їзд партії відбудеться 18-21 липня.

ПраймерізУ свою чергу, претендент на пост президента США від Демократичної партії Ґілларі Клінтон здобула перемогу на праймеріз в чотирьох штатах – Делавері, Меріленді, Пенсільванії та Коннектикуті, Її суперник Берні Сандерс виграв в Род-Айленді.

Офіційно кандидата на пост президента від республіканців оголосять на партійному з’їзді 18-21 липня у Клівленді, а кандидата від демократів – 25-28 липня у Філадельфії.

праймерізПрезидентські вибори відбудуться в США 8 листопада 2016 року.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Клінтон і Трамп, за попередніми результатами внутрішньопартійних виборів, які відбулися під час «супервівторка» одразу в 12 штатах і на американському Самоа, стають фаворитами подальших перегонів.

Довідка. Праймеріз (англ. Primary elections) означає «попередні вибори». Це попереднє голосування, на якому обирають по одному кандидату від кожної партії. Праймеріз допомагають визначити, хто з політиків здобуває найбільшу популярність електорату.

Як правило, депутат, який переміг у праймеріз, бере участь і в основних виборах. Ті кандидати, які програли, теж мають право обиратися. Зазвичай вони висуваються як незалежні депутати – без підтримки партії.

Праймеріз бувають відкритими, коли голосувати може будь-хто, і закритими, коли право голосу мають лише члени партії, що проводить попередні вибори. Крім того, існує безліч проміжних варіантів. Іноді ті два кандидати, які набрали на праймеріз найбільшу кількість голосів, беруть участь у другому турі праймеріз.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ