stiven-pay-fer
Стівен Пайфер висловився про перспективи України після виборів у США

У разі перемоги на президентських виборах в США кандидат від демократів Гілларі Клінтон збереже ключові елементи політики президента Барака Обами щодо України. Цю думку висловив екс-посол США в Україні, експерт Brookings Institute Стівен Пайфер, передає Дзеркало тижня.

Зокрема, Клінтон може продовжити підтримку Києва, а також зусиль німецького канцлера Анґели Меркель у Мінському процесі. Також вона, найімовірніше, збереже економічні санкції проти Росії, доки поведінка Кремля не зміниться.

«Крім того, вона може зайняти дещо жорсткішу позицію щодо Росії. Приміром, адміністрація Клінтон, залежно від обставин, може розглянути передачу летальної військової допомоги Україні, від якої адміністрація Обами відмовилася», – зазначив експерт.

У разі перемоги на виборах республіканського кандидата Дональда Трампа, на думку Пайфера, політика США може змінитися не лише щодо України, але й щодо НАТО, якщо згадати всі заяви мільярдера.

«Незалежно від того, буде президентом США Клінтон чи Трамп, нова адміністрація матиме дуже багато питань на порядку денному в зовнішній політиці. Чи буде Україна фігурувати в ньому, залежатиме від сприйняття Києва. Що енергійніше уряд проводитиме реформи і серйозні антикорупційні заходи, то вірогідніше, що Україна буде серед пріоритетів нової адміністрації», – резюмував експерт.

Як відомо, вибори президента США відбудуться 8 листопада.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ