Коли на Донбасі почалися найзапекліші бої, родина Марії Стус переїхала до Києва
Коли на Донбасі почалися найзапекліші бої, родина Марії Стус переїхала до Києва

Брат столичного голови Володимир Кличко купить і подарує квартиру сестрі відомого українського поета Василя Стуса Марії, яка стала біженкою через збройний конфлікт на Донбасі. Про це у Facebook повідомив мер Києва Віталій Кличко.

«Друзі! Я поговорив з братом, і ми вирішили, як розв’язати складну ситуацію з житлом для Марії Стус. Пані Марія через російську агресію і військові дії на Сході була вимушена покинути рідний Донбас. І сьогодні їй доводиться мешкати в скрутних умовах. Та Володимир погодився купити і подарувати квартиру Марії Стус», – написав Кличко.

Користувачі соцмережі назвали такий вчинок «гідним», «красивим вчинком справжнього чоловіка» і «справжнім нокаутом».

Марія із родиною жила на Донбасі – за 5 кілометрів від Донецького аеропорту. Коли там почалися найзапекліші бої, її родина переїхала до Києва.

Спілка письменників закликала владу перечитати заповіт Василя Стуса й допомогти його рідним, але столична влада відмовила Марії Стус у наданні житла, бо вона не стоїть на черзі.

ЗМІ повідомляли, що сестра поета винаймає квартиру, їй доводиться спати на підлозі, а на життя коштів бракує. Тож родина голодує.

Як відомо, Василь Стус – український поет, перекладач, прозаїк, літературознавець, правозахисник. Один із найактивніших представників українського культурного руху шістдесятників. Лауреат Державної премії ім. Шевченка, Герой України.

Стус зазнав репресій з боку радянської влади і помер у таборах.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ