Кличко-молодший подарує квартиру Марії Стус

Коли на Донбасі почалися найзапекліші бої, родина Марії Стус переїхала до Києва
Коли на Донбасі почалися найзапекліші бої, родина Марії Стус переїхала до Києва

Брат столичного голови Володимир Кличко купить і подарує квартиру сестрі відомого українського поета Василя Стуса Марії, яка стала біженкою через збройний конфлікт на Донбасі. Про це у Facebook повідомив мер Києва Віталій Кличко.

«Друзі! Я поговорив з братом, і ми вирішили, як розв’язати складну ситуацію з житлом для Марії Стус. Пані Марія через російську агресію і військові дії на Сході була вимушена покинути рідний Донбас. І сьогодні їй доводиться мешкати в скрутних умовах. Та Володимир погодився купити і подарувати квартиру Марії Стус», – написав Кличко.

Користувачі соцмережі назвали такий вчинок «гідним», «красивим вчинком справжнього чоловіка» і «справжнім нокаутом».

Марія із родиною жила на Донбасі – за 5 кілометрів від Донецького аеропорту. Коли там почалися найзапекліші бої, її родина переїхала до Києва.

Спілка письменників закликала владу перечитати заповіт Василя Стуса й допомогти його рідним, але столична влада відмовила Марії Стус у наданні житла, бо вона не стоїть на черзі.

ЗМІ повідомляли, що сестра поета винаймає квартиру, їй доводиться спати на підлозі, а на життя коштів бракує. Тож родина голодує.

Як відомо, Василь Стус – український поет, перекладач, прозаїк, літературознавець, правозахисник. Один із найактивніших представників українського культурного руху шістдесятників. Лауреат Державної премії ім. Шевченка, Герой України.

Стус зазнав репресій з боку радянської влади і помер у таборах.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ