Микола Давидюк
Микола Давидюк

Між Кличком та Порошенком свого часу була домовленість про взаємну підтримку, розподіл ключових посад та політичних брендів, наприклад, партія мала називатися «Удар-БПП». Проте Порошенко не дотримався своїх обіцянок, які давав у Відні, через що Кличко вирішив дрейфувати в напрямку власного політичного проекту. Про це виданню Інформаційний Акцент сказав директор аналітичного центру «Політика» Микола Давидюк.

За словами експерта, у Кличка є президентські амбіції, тому він вирішив уже зараз розпочати свою політичну гру.

«Він не хоче чекати другого президентського терміну Порошенка, а хоче реалізувати свій проект буквально на наступних президентських виборах. Тому Кличко і шукає різні шляхи для самореалізації. А Порошенко вже почав підготовку до другого президентського терміну, про це заявив екс-керівник його виборчого штабу, керівник парламентської фракції «БПП» Ігор Гринів», – каже експерт.

На думку політолога, Кличко із Садовим об’єдналися, щоб їх поодинці не розчавив Порошенко: «Кличко запропонував Садовому допомогу у виході зі «сміттєвої» кризи, взамін він отримає у Київраді лояльну фракцію «Самопомочі». Це розв’яже Кличку руки для деяких окремих проектів, що теж може підняти його імідж та рейтинг. Проте і Садовий, і Кличко мають політичні амбіції, при чому президентські. Чи обговорювали вони, хто з них буде президентом, а хто прем’єром і яка стратегічна ціль цього об’єднання, поки що незрозуміло».

Давидюк вважає, що об’єднання Кличка із Садовим є тимчасовим та взаємовигідним: «Це об’єднання є ситуативним та тактичним, воно, звичайно, може розвиватися та обростати новими фігурами, наприклад до них може долучитися Саакашвілі чи одна з партій «єврооптимістів». Зрозуміло, що вони також можуть креативити та створювати нові проекти».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ