DqbjQamH
Борг «Київенерго» за спожитий газ досяг 564,7 млн. грн.

Рахунки «Київенерго» та ще 104 енергокомпаній в інших областях України розблоковано. Комунальники змогли відновити ремонтні роботи та підготовку до зими. Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко, передає його прес-служба.

«Рахунки вже розблоковані. Ми встигнемо вчасно підготуватися до опалювального сезону», – сказав столичний голова.

Кличко уточнив, що борг киян за послуги ЖКГ зберігається на рівні понад 1 млрд. грн.

«Підвищення тарифів збільшить розмір боргу мінімум удвічі, що може призвести до колапсу в житлово-комунальному господарстві. Тому я ініціював звернення Київради до парламенту та уряду з проханням до жовтня переглянути тарифну політику. В європейських країнах, наприклад, плата за ЖКГ становить не більш ніж 10% від зарплат і пенсій, в Україні – 25%. Тарифи мають бути такими, щоби люди могли їх оплачувати», – заявив мер Києва.

Нагадаємо, раніше через штрафні санкції НАК «Нафтогаз України» Державна виконавча служба наклала арешт на рахунки «Київенерго» та ще понад 100 українських підприємств теплокомуненерго.

Борг «Київенерго» за спожитий газ досяг 564,7 млн. грн. При цьому борги всіх категорій споживачів і некомпенсована різниця в тарифах на теплову енергію становлять 3,5 млрд. грн.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Верховна Рада запровадила мораторій на нарахування та стягнення штрафів і пені з компаній тепло- та водопостачання за борги за газ та електроенергію, якщо вони не отримали компенсацію з бюджету різниці між затвердженими тарифами, включаючи пільги та субсидії, й витратами на надання послуг.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ