Пан Ґі Мун
Пан Ґі Мун

Влада КНДР відмовила Генеральному секретарю ООН Пан Ґі Муну у візиті до північнокорейської індустріальної зони Кесон. «Сьогодні влада КНДР поінформувала нас через свої дипломатичні канали про те, що вони відкликають дозвіл мені відвідати Кесон. Причини цього рішення нам невідомі», – заявив сам Пан Ґі Мун, який перебуває в Сеулі, передає BBC-Ukrainian. Поїздка була запланована на 21 травня і спочатку була схвалена як офіційним Сеулом, так і Пхеньяном. Генсеки ООН не відвідували Північну Корею вже понад 20 років.

Нагадаємо, у листопаді 2014 року Комітет із прав людини ООН ухвалив резолюцію, в якій закликав Раду Безпеки передати в Міжнародний кримінальний суд у Гаазі справу про можливі порушення прав людини владою КНДР. У КНДР на це заявили, що резолюція ґрунтується на «неправдивих свідченнях» утікачів з країни, мовляв, це наклеп на Пхеньян.

Як відомо, Корейська Народно-Демократична республіка є однією з найбільш закритих і недемократичних держав світу. Населення країни регулярно потерпає від голоду та репресій, рятуючись переважно за рахунок міжнародної гуманітарної допомоги, водночас влада КНДР погрожує сусідам, переважно США та Японії, ядерною зброєю.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ