7acfdf336d44de5d9a82ff55f03fd12d0
Північнокорейські діти збирають на вулицях пачки від цигарок, у виготовленні яких використовується фольга

У Північній Кореї стартувала кампанія зі збору алюмінієвої фольги. З неї вироблятимуть маскувальні сітки для захисту від іноземних супутників-шпигунів. Про це повідомляє радіо Вільна Азія з посиланням на джерела в КНДР.

До участі в кампанії залучили навіть дітей. Згідно з розпорядженням місцевої влади, північнокорейські школярі збирають на вулицях викинуті пачки від цигарок, у виготовленні яких використовується фольга. Деякі сім’ї замість фольги здають гроші.

«Влада Північної Кореї закликала жителів здавати фольгу для підтримки армії, стверджуючи, що американські супутники не зможуть робити знімки північнокорейських комплексів протиповітряної оборони (ППО), якщо вони будуть накриті камуфляжним сітками», – йдеться у повідомлені.

Теорії про те, що деякі країни використовують потужні супутники для стеження з космосу за громадянами, існують вже досить давно. Найбільш визнаним засобом протидії цьому вважається шапочка з хоча б двох шарів алюмінієвої фольги. Вона, як вважають, створює ефект відбивання.

Таке припущення, втім, не позбавлене наукового виправдання. Правильно зроблений захист із фольги працює за принципом «клітки Фарадея», екрануючи радіовипромінювання. Проте дослідження, проведене 2005 року в Массачусетському технологічному інституті, показало, що захист із фольги здатний як послаблювати, так і посилювати випромінювання залежно від частоти.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ