приватизація
До переліку державного майна, що підлягає приватизації, внесено 342 об’єкта

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект, необхідний для старту приватизації. Його автором став нардеп від «Народного фронту» Андрій Іванчук. Його ініціативу підтримали 252 народних депутата, зокрема представники коаліції і фракція Радикальної партії.

Законопроект передбачає встановити, що до приватизації в якості покупців не допускаються юридичні особи або пов’язані з ними особи, зареєстровані в країнах, визнаних Верховною Радою країнами-агресорами.

Також не допускається участь у приватизації представників країн, щодо яких застосовані санкції. Це обмеження пропонується поширити і на фізичних осіб, які мають громадянство країни, визнаної країною-агресором.

Згідно із пояснювальною запискою, ухвалення закону дасть змогу захистити національні інтереси у процесі реформування відносин власності, удосконалити механізми та процедури приватизації, підвищить економічну ефективність продажу об’єктів та надходження до державного бюджету.

У той же час, критики закону тотальний розпродаж державних активів у розпал економічної кризи, та ще й на тлі війни називають мародерством із боку чинного уряду.

Нагадаємо, за пропозиціями уповноважених органів управління в перелік державного майна, що підлягає приватизації, внесено 342 об’єкта.

9 жовтня Кабмін продовжив на 2016 рік дію базової постанови про проведення приватизації в 2015 році, оскільки уповноважені органи управління держмайном не передали всіх активів до ФДМУ.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ