Гройсман, Пороршенко, Яценюк
Експерти: коаліцію збережуть в обмеженому форматі

Коаліцію у Верховній Раді спробують зберегти в обмеженому форматі. Про це у коментарі Gazeta.ua сказав політолог Володимир Фесенко.

«Рішення «радикалів» є грою на випередження. Вони розуміють, що прокуратура може прискорити подання на зняття недоторканності з деяких їхніх представників», – сказав експерт про вихід фракції Радикальної партії з коаліції. Він вважає, що коаліція може працювати і без «радикалів». «Чи лишаться інші фракції? Вчора ніхто не збирався подавати на розлучення. Це питання для «Батьківщини» і «Самопомочі». Якщо вони залишаться, то жодних драматичних наслідків не буде, коаліція працюватиме. А якщо ні – виникне дуже серйозна проблема», – зазначив Фесенко.

За словами політолога, у разі виходу цих політсил доведеться створювати нову коаліцію. «А якщо не вдастся, тоді – дострокові парламентські вибори. Така альтернатива», – зауважив він. «Блок Петра Порошенка» і «Народний фронт» боротимуться за збереження коаліції, нехай і в обмеженому форматі», – додав експерт. Інші два учасники, на його думку, вирішуватимуть долю коаліції після місцевих виборів залежно від їх результатів. «Зараз розпочнуться активні політичні консультації всередині коаліції. Найімовірніше, її спробують зберегти. Інакше виникнуть дуже непрості виклики. Це додатковий чинник нестабільності. І це мають розуміти учасники коаліції», – резюмував Фесенко.

А ось політолог Олександр Палій і зовсім впевнений: те, що Ляшко та його соратники залишили коаліцію, лише очистить її ряди. «Це навіть краще для коаліції, що Ляшко вийшов, він її дискредитував», – цитує його слова «Сегодня».

Політтехнолог Тарас Березовець на своїй сторінці в Facebook припускає, що вихід «радикалів» пов’язаний не з голосуванням за зміни до Конституції. «Технологічний хід Ляшко на розвал коаліції. Радикали довго і наполегливо провокували, щоб їх попросили на вихід. Коли цього не сталося, вийшли самі. Думаю, справжня причина зовсім не в Конституції, а в тому, що найближчим часом можуть бути озвучені звинувачення на адресу Валерія Вощевського та кримінальні справи щодо низки депутатів. По факту, РПЛ йде слід у слід за «Свободою», – написав експерт.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 1 вересня фракція Радикальної партії вийшла із складу парламентської коаліції. Лідер фракції Олег Ляшко заявив, що його політсила переходить в опозицію до чинної влади, яка, на його переконання, під час голосування за законопроект про внесення змін до Конституції України в частині децентралізації в першому читанні об’єдналася з «Опозиційним блоком», а також «представниками олігархічних груп». У свою чергу, фракція «Самопоміч» заявила, що залишається у складі коаліції.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ