АТО
Росія оцінює ЗСУ вище, ніж українські ЗМІ, нарікає Муженко

Генеральний штаб Збройних сил заявляє про високу оцінку Росією дій української армії під час проведення антитерористичної операції. Про це зазначив начальник Генерального штабу ЗСУ Віктор Муженко під час проведення службової наради з офіцерами по роботі з особовим складом, інформує прес-служба Генштабу 9 жовтня.

«Цікава особливість: наш ворог – Російська Федерація – оцінює наші Збройні Сили як потужний організм, спроможний дати рішучу відповідь», – зазначив Муженко. Натомість, за його словами, у медіапросторі України поширюється негативна інформація про українську армію. «На жаль, протиставити цьому можна лише своєчасне та повне й постійне інформування особового складу, особливо у зоні проведення АТО», – вважає Муженко.

«А з цим великі проблеми. І найгірше те, що лежать вони не лише у об’єктивній площині, але й в суто суб’єктивній. Зокрема, йдеться про некомплект офіцерів на відповідних посадах і про те, що багато офіцерів самоусунулися від виконання цих завдань. Зрозуміло, кожен отримав заслужену оцінку своєї діяльності. І якщо про оргвисновки дізналися лише ті, кого вони стосувалися, то нагороди та відзнаки усі, хто їх заслужив, отримали привселюдно», – наголосив очільник Генштабу.

Раніше у Генштабі повідомляли, що склад Збройних сил, задіяних у ході АТО на Донбасі, за останній рік значно збільшився, особовий склад і кількість техніки зросла в рази. Так, особовий склад сил АТО за рік зріс з 32 до 73 тисяч військових. Кількість бригад (полків), задіяних в АТО, виросла з 8 до 25, а батальйонів (дивізіонів) – з 50 до 150.

Значно зросла і кількість війської техніки сил АТО: танків – з 210 до 360; бронемашин – з 900 до 1400; реактивних систем залпового вогню – з 80 до 230; артилерійських систем та мінометів калібром більше 100 мм – з 450 до 800.

В рейтингу найсильніших у військовому плані країн світу, який склав Глобальний індекс військової потужності, Україна посіла 25-те місце. На першому місці опинилися Збройні сили США. Американський уряд в 2015 році витратив на армію 577 млрд доларів. На другому місці – російські війська, а ЗС Китаю замкнули трійку лідерів.

Читайте: Прекрасна половина вояків АТО: «Якщо не ми, то хто?!..»

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ