Коко Шанель
Модний будинок Chanel справив великий вплив на моду XX століття

Французькі історики оприлюднили архіви спецслужб часів Другої світової війни, в яких міститься унікальна інформація про підпільні операції нацистів і французького Опору, повідомляє Associated Press.

Документи багато років зберігалися в Венсанському замку. Історики досі не мали доступу до цих матеріалів. Вони містять дані про кілька тисяч агентів спецслужб, серед яких є і відома французька дизайнерка Коко Шанель. В досьє на неї, зокрема, є записка, написана анонімним джерелом французькому Опору в листопаді 1944 року.

«Джерело в Мадриді повідомило нам, що мадам Шанель у 1942-1943 роках була коханкою і агентом барона Ганса Ґюнтера фон Дінклаґе. Дінклаґе був аташе посольства Німеччини в 1935 році. Він працював як пропагандист, і ми підозрюємо його в тому, що він є німецьким агентом», – йдеться в документі.

Шанель була записана в документах як агент Абверу – органу військової розвідки і контррозвідки Третього рейху в 1919-1944 роках, який входив до складу Верховного командування Вермахту.

Водночас німці могли внести ім’я Коко Шанель як потенційного джерела інформації та виконавця доручень, проте невідомо, чи знала вона про свій статус.

Як відомо, з початком війни Шанель закрила свій модний будинок і магазини. Після арешту її племінника вона зв’язалася з німецькою владою, отож після звільнення Франції її звинуватили в колабораціонізмі й вислали з країни.

Модний будинок Chanel зробив великий вплив на моду XX століття. Шанель, зокрема, запровадила в жіночу моду маленьку чорну сукню. Також вона відома завдяки своїм фірмовим аксесуарам і парфумерній продукції.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ