Сергій Аксьонов
Аксьонов заявив, що електроенергію з України не прийме

Cамопроголошений голова «уряду» Криму Сергій Аксьонов заявив, що відмовиться від поставок електроенергії з України в разі їх відновлення. Про це він сказав, коментуючи домовленість між владою Херсонської області та організаторами блокади півострова про відновлення ВЛ «Каховська – Титан», передає Кримінформ.

«Ми вже давно відмовилися від всього українського… Електроенергія була останньою «ниткою», яка пов’язувала нас з Україною. От сьогодні ми відрізані вже повністю і не маємо намірів знову підтримувати ці відносини», – сказав Аксьонов. За його словами, зараз «кримчани самі просять раз і назавжди відмовитися від купівлі електроенергії в Україні».

Тим часом учасники блокади Криму допустили ремонтників «Укренерго» до підключення лінії електропередач (ЛЕП) «Каховська–Титан» у Херсонській області. Про це 7 грудня повідомив голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Путілов. За його словами, підключення ЛЕП дозволить стабілізувати ситуацію з енергопостачанням Каланчацького та Чаплинського районів.

Нагадаємо, 21 листопада припинилося постачання української електроенергії в окупований Росією Крим через підрив електроопор у Херсонській області. Як повідомляв Інформаційний Акцент, 2 грудня господар Кремля приїхав до окупованого РФ Криму і брав участь у запуску першої черги «енергомоста» з Кубані на півострів. Втім, спроба провалилася. Як повідомило обізнане джерело, спроби запустити енергоміст робилися неодноразово, але з технічних причин закінчувалися невдачами. До Керчі було запрошено журналістів російських федеральних ЗМІ, які мали висвітлити запуск першої черги, однак їх відправили знімати супутні об’єкти.

Зараз енергосистема півострова працює в ізольованому режимі, задля економії застосовуються віялові відключення. Запроваджено режим надзвичайного стану, оскільки власних потужностей там вистачає лише для об’єктів соціальної сфери (проте, вони насамперед спрямовуються на військові об’єкти РФ та пропагандистські цілі, зокрема, на підсвічування рекламних бордів із зображенням Путіна). Тим часом на окупованому українському півострові зростає невдоволення місцевого населення: люди перекривають дороги, виходять на акції протесту, погрожують голодуванням, а окупаційна «влада», у свою чергу, іронізує, розповідаючи про «хорошу ауру», що утворилася в знеструмлених і відключених від телефонного зв’язку районах Криму, а також пропонує називати дітей Генераторами.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ