Володимир Цибулько
Володимир Цибулько

«Дострокові парламентські вибори залежатимуть від повного колапсу коаліції – якщо вона не працюватиме 30 днів, тоді Президенту доведеться щось із цим робити. Тому гадаю, що теперішня тяганина з голосуванням за бюджет – це просто привід підняти застарілі конфлікти та спробувати якось їх розв’язати». Про це виданню Інформаційний Акцент розповів політолог Володимир Цибулько, коментуючи ймовірність дострокових парламентських виборів в Україні.

На думку експерта, відтермінувати перевибори зможе перезапуск коаліції і переукладання коаліційної угоди.

«Створення нової коаліції – це найпростіше, що може бути на сьогоднішній день. Я думаю, що під це можуть навіть зробити регламент роботи парламенту і надати депутатським групам права фракцій. Звичайно, для цього потрібно роз’яснення Конституційного суду, але як варіант воно може спрацювати», – припустив експерт.

Коментуючи ймовірність дострокових парламентських виборів, Цибулько зауважив, що наданий момент така ситуація не проглядається: «Поки що не вичерпані всі компроміси, можливо, через два тижні щось зміниться. Якби реально намічалися перевибори, то актуалізувалася би тема щодо змін виборчого законодавства, але поки що жодна з фракцій про це не говорить. Проте мені здається, що справжня спроба перезавантажити парламент, буде вже здійснена після Нового року».

Політолог додав, що можливі перевибори не призведуть до повного перезавантаження влади: «Зважаючи на нові соціологічні опитування, якби зараз відбулися перевибори, то реваншу «Опоблоку» не буде. Тому я б не говорив, що нові вибори принесуть жорстке перезавантаження всієї системи влади в Україні. Проте яка буде конфігурація парламенту і кого там буде більше – пропрезидентських сил чи олігархічних політичних проектів – покаже час».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ