Андрій Новак зробив невтішний прогноз для Росії
Андрій Новак зробив невтішний прогноз для Росії

Очільник Комітету економістів України Андрій Новак в інтерв’ю Gazeta.ua пояснив, чому Росії слід готуватися до колапсу економіки вже 2018 року.

Новак підкреслив, що динаміка української та російської економіки прямо протилежні. У той час, коли Україну підтримує весь цивілізований світ, проти Росії оголошують санкції. Українська економіка нарешті почала демонструвати деякі показники зростання, а російська продовжує падіння.

«Згідно з оцінкою російських економістів, Фонд національного благополуччя вичерпається наприкінці 2016 року, Резервний фонд – на початку 2018 року. Росія витримає тиск санкцій і низької ціни на енергоресурси максимум до 2018-го. Далі економіку чекає колапс, що полягатиме в стрімкій девальвації рубля і невиконанні бюджету. Росіяни вже це відчувають, бо влада зменшує витрати на армію в умовах війни. За колапсом буде соціальний вибух у формі палацового перевороту або народної революції. Обидва варіанти їхня історія знала. Питання тільки в тому, що відбудеться швидше», – прогнозує економіст.

На його думку, «як це не дивно», структура російського ВВП набагато бідніша, ніж українського. Експерт нагадав, що основний ресурс Росії – видобуток та продаж газу й нафти.

«Ми знаємо, що на всьому пострадянському просторі газовий бізнес – це бізнес президентів. Це найбільше використання офшорних схем. Усе проганяється через офшорні компанії», – наголосив Новак.

«У Російської Федерації є офіційний військовий бюджет. Неофіційний – ще на 50% більший за офіційний. Це кошти, які не фіксуються в їхній бюджетній системі. Звідки вони можуть взятися? Зокрема з тіньового обороту. Росіяни приховують реальний масштаб мілітаризації: яке у них озброєння, скільки його. Частково через те, що приховують реальне фінансування. Якщо є можливості ще 50% додавати до офіційного фінансування величезної армії, значить, тіньовий оборот там суттєвий, близько 60%. Більше жодна економіка не витримає. А українська економіка за 5 років повернеться до рівня росту ВВП 2012 року».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ