Іллєнко
«Свободівці» вимагають зниження тарифів, заявив Іллєнко з трибуни ВР

Роботу Верховної Ради паралізовано. Прем’єр-міністр Володимир Гройсман та голова парламенту Андрій Парубій не змогли вмовити фракції розблокувати трибуну. Про це пише Українська правда.

5 липня 2016 року група народних депутатів від «Свободи» разом із представниками фракцій «Батьківщини», «Радикальної партії» та інших політсил заблокували трибуну парламенту. Депутати вимагали знизити тарифи на комунальні послуги, створити ТСК щодо необґрунтованих тарифів, фактів корупції в компаніях «Нафтогаз» та «Укргазвидобування», щодо «офшорного» скандалу та надати список нардепів, які входять до так званої коаліції.

За словами «свободівця» Андрія Іллєнка, блокування трибуни – реакція на повну деградацію українського парламентаризму: «Рада перетворюється на прислугу олігархів, ні депутати, ні керівництво парламенту не можуть дати відповідь, чи існує коаліція, уряд призначають у нелегітимний спосіб, парламент ухвалює антисоціальні й антинаціональні закони».

«Або Верховна Рада починає працювати і ухвалювати рішення, яких вимагає суспільство, а це суттєве зменшення тарифів на компослуги, реальна боротьба з корупцією та офшорами, або цей парламент втрачає будь-яке виправдання для існування в цьому складі. Бо з такою роботою, яку спостерігаємо нині, він не відповідає викликам суспільства», – наголосив «свободівець».

Через блокування трибуни парламенту спікер ВРУ Андрій Парубій закрив вечірнє засідання та повідомив про необхідність провести політичні консультації.

Пізніше лідер фракції Радикальної партії Олег Ляшко заявив, що зустріч з головою Верховної Ради Андрієм Парубієм та прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом пройшла безрезультатно.

«Ми вимушені достроково залишити нараду за участі прем’єра, голови парламенту, двох віце-прем’єрів, голови «Нафтогазу», голови НКРЄ Вовка… Це розмова глухого з німим», – вважає Ляшко.

«Вони намагаються переконати нас, мене, мою колегу Юлію Тимошенко, Олега Березюка, що 7 тисяч гривень на газ – єдина можлива ціна», – зазначив лідер фракції.

«Немає ділової розмови, тому ми продовжуємо завтра блокувати трибуну з вимогою створення ТСК щодо тарифів, ТСК щодо офшорів і розслідування щодо корупції у владі», – резюмував Ляшко.

У свою чергу, лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко повідомила, що парламентські сили оголосили безстрокове блокування парламентської трибуни, вимагаючи негайного ухвалення усіх рішень, необхідних для зниження тарифів.

«Блокування буде безстроковим. Поки не буде вирішене питання щодо зменшення тарифів, ми не розблокуємо Верховну Раду», – цитує її офіційний сайт партії.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ