Ambassador John Ashe of Antigua and Barbuda, current President of the United Nations General Assembly, speaks during a news conference ahead of the 68th United Nations General Assembly at U.N. Headquarters in New York, in a September 17, 2013 file photo. U.S. authorities arrested a former president of the United Nations General Assembly on Tuesday for engaging in a wide-ranging corruption scheme involving a billionaire Macau real estate developer and four other defendants. John Ashe, the U.N. ambassador from Antigua and Barbuda who was president in 2013, was accused in a complaint filed in New York of taking more than $500,000 of bribes from Ng Lap Seng, who wanted to build a multibillion-dollar U.N.-sponsored conference center in Macau. REUTERS/Mike Segar (UNITED STATES - Tags: POLITICS) - RTX13OQV
Колишнього голову Генасамблеї ООН звинувачують у корупції

Велике журі присяжних у суді в Нью-Йорку 20 жовтня висунуло офіційне звинувачення в участі у корупційних схемах голові 68-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН і колишньому постпредові Антиґуа і Барбуда Джону Ешу, китайському магнату на ринку нерухомості Нґ Лап Сенґу і ще трьом особам , передає NEWSru.com.

Еш був затриманий в своєму будинку в Нью-Йорку 6 жовтня. Дипломат звинувачується в отриманні понад 500 тисяч доларів від китайського девелопера Нґ Лап Сенґа та інших представників бізнесу в обмін на обіцянку сприяти будівництву конференц-центру ООН у Макао.

За даними слідства, Еш передав Генеральному секретарю ООН документ, в якому обґрунтовував начебто необхідність будівництва конференц-центру ООН у Макао. Крім того, Еш отримав понад 800 тисяч доларів від інших китайських бізнесменів, якими, як стверджує слідство, ділився з чиновниками Антигуа й Барбуди, зокрема, з Прем’єр-міністром країни. 25-26 серпня дипломат, як голова Генасамблеї, взяв участь у конференції в Китаї, за що, за словами американської влади, також отримав хабар. Загальний обсяг хабарів, виплачених Ешу китайськими бізнесменами за просування своїх інтересів, сягнув 1,3 млн. доларів, вважає звинувачення.

Разом з головою 68-ї сесії ГА у гучній справі проходять ще шість осіб. Девелопер Нґ Лап Сенґ був затриманий 19 вересня за звинуваченням у приховуванні мети ввезення в США 4,5 млн. доларів готівкою. У рамках розслідування був також арештований дипломат з Домініканської Республіки, якому пред’явлені звинувачення у змові з метою дачі хабара офіційній особі. В офіційному обвинуваченні не фігурує ім’я фінансового директора некомерційної організації Global Sustainability Foundation Хайді Парка, який, як раніше стверджувала влада, також брав участь у корупційних схемах.

За даними представників американських правоохоронних органів, незаконні операції проводилися з 2011-го по 2014 рік.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ