Віталій Чуркін
Віталій Чуркін

1 вересня Російська Федерація зайняла місце Голови Ради Безпеки ООН. Постійний представник Російської Федерації при ООН Віталій Чуркін розповів журналістам про програму роботи Радбезу в цьому місяці. Про це повідомляє Радіо ООН.

За його словами, на вересень заплановано 6 відритих засідань, кілька закритих зустрічей і 8 консультацій. Чуркін підкреслив, що основною подією цього місяця стане засідання з тероризму. «Це міністерське засідання 30 вересня щодо дуже амбітної теми: «Підтримання міжнародного миру й безпеки, конфлікти в Північній Африці та на Близькому Сході, і боротьба проти тероризму». Міністр закордонних справ Росії Сєрґєй Лавров впродовж декількох місяців повертався до цієї ідеї та необхідності комплексного аналізу», – повідомив він.

Крім того, постпред нагадав, що Президент Росії Владімір Путін виступить на відкритті загальних дебатів у Генасамблеї і зустрінеться з главою ООН Пан Ґі Муном. При цьому Чуркін оминув увагою питання трибуналу щодо Boeing MH17. Представник Росії також відкидає пропозицію Франції щодо обмеження використання права вето в Раді безпеки ООН, називаючи її «популістською». «Ми проти цього. Думаємо, що ця пропозиція не є дієвою», – сказав він.

Ініціатива Франції полягає у тому, щоби переконати чотирьох постійних членів Ради безпеки ООН – Велику Британію, Китай, Росію та США – утриматися від використання свого права вето, коли воно стосується масових злочинів. Пропозицію Франції щодо обмеження права вето привітали близько 70 членів ООН, які не мають права вето. Проте, Китай та США висловили застереження щодо цього.

Нагадаємо, 29 липня Росія на засіданні Ради безпеки Організації Об’єднаних Націй застосувала вето на резолюцію зі створення міжнародного трибуналу щодо розслідування за фактом збиття літака Малайзійських авіаліній «Боїнг-777» рейсу MH17 над територією України 17 липня 2014 року і загибелі 298 людей. 11 членів засідання проголосували «за» створення трибуналу, 1 – «проти» та 3 утрималися (Китай, Анґола, Венесуела).

Під час обговорення питання постійний представник Росії в Раді Безпеки ООН Віталій Чуркін зганьбився і фактично звинуватив Україну в трагедії з MH-17. Також одіозний дипломат доупстив символічну обмовку. «Будемо сподіватися, що розслідування розбереться, і безкарність настане і щодо тих, хто збивав літак, і тих, хто його направляв у зону військових дій», – сказав він.

Країни учасниці розслідування домагатимуться переслідування винних у авіакатастрофі рейсу MH-17, незважаючи на вето і готують новий механізм правосуддя. Україна, Малайзія, Нідерланди, Австралія та Бельгія обговорюють три основних альтернативних варіанти створення міжнародного трибуналу. 31 серпня глава міністерства закордонних справ України Павло Клімкін повідомив, що трибунал можуть створити шляхом угоди між 5 країнами. Зазначимо, остаточну доповідь про причини катастрофи рейсу MH17 представлять 13 жовтня.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ