«Містраль»
Канада здається найбільш придатним покупцем «Містралів»

Не менше десяти держав, зокрема, Єгипет і Саудівська Аравія, виявили бажання придбати два вертольотоносця типу «Містраль», побудованих у Франції для Росії, повідомляє NEWSru.co.il.

Окрім цих арабських країн, зацікавленість у вертольотоносцях виявили Сінґапур, Канада та Бразилія. На думку експертів, Канада здається найбільш придатним покупцем, оскільки кораблі будувалися з розрахунку на плавання в холодних водах. З перерахованих країн на сьогодні авіаносні кораблі у своєму розпорядженні має лише Бразилія. Флагман бразильського флоту – побудований у Франції авіаносець «Сан-Паулу», що входив раніше до складу французького флоту під назвою «Фош».

Перед цим французький президент Франсуа Олланд заявив, що проблем з продажем кораблів, що призначалися для РФ, не буде.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, нещодавно стало відомо, що Росія й Франція домовилися про розміри компенсації, яку Париж виплатить Москві за скасування контракту на поставку двох кораблів. На додачу, російське устаткування, встановлене на кораблях, буде знято й повернуто до Росії.

Нагадаємо, питання про припинення дії контракту було порушено після агресії Росії проти України, а саме незаконної анексії Криму. Росія намагалася отримати якнайбільшу компенсацію за кораблі.

18 грудня 2014 року корабель з російськими моряками, які мали скласти екіпаж вертольотоносців «Містраль», так і не переданих Росії, залишив французький порт Сен-Назер. Як заявив міністр оборони Франції Жан-Ів Ле Дріан, Росія отримає вертольотоносці класу «Містраль» лише за умови встановлення міцного миру в Україні.

Кожен корабель класу «Містраль» вміщує 700 військовослужбовців, 16 вертольотів та до 50 одиниць бронетехніки.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ