Коли українці отримають безвізовий режим: звіт Єврокомісії оприлюднять 18 грудня

безвізовий режим
Звіт щодо безвізового режиму оприлюднять 18 грудня

Звіт про стан виконання Плану дій щодо лібералізації візового режиму буде опублікований 18 грудня. Президент України Петро Порошенко і керівництво ЄС досягли попередньої угоди про надання Україні безвізового режиму. Про це пише The Wall Street Journal з посиланням на представників ЄС.

Так, 16 грудня ввечері між керівниками ЄС і Президентом України було укладено угоду про подальші кроки у питанні скасування віз. Дана угода потребує підписання Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка. Відповідно до плану, ЄС вже у п’ятницю випустить звіт про стан виконання ПДВЛ Україною з рекомендацією до скасування віз.

Однак реальні законодавчі кроки, потрібні для скасування віз, будуть вжиті ЄС лише після того, як Київ виконає зобов’язання, що лишились. Вони включають в себе доопрацювання закону зі створення Нацагенції з повернення та управління незаконно виведеними активами та зміцнення незалежності нової Антикорупційної прокуратури.

Крім того, ЄС 18 грудня випустить безвізові звіти Грузії та Косово з позитивними рекомендаціями.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 15 грудня Єврокомісія повинна була опублікувати свій звіт щодо виконання Україною Плану дій із надання безвізового режиму з країнами ЄС. У свою чергу, єврокомісар з питань розширення та політики добросусідства Йоганнес Ган наголосив, що ЄК дасть позитивні рекомендації щодо візової лібералізації з Україною і Грузією. «Це в наших інтересах», – наголосив він.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ