безвізовий режим
Звіт щодо безвізового режиму оприлюднять 18 грудня

Звіт про стан виконання Плану дій щодо лібералізації візового режиму буде опублікований 18 грудня. Президент України Петро Порошенко і керівництво ЄС досягли попередньої угоди про надання Україні безвізового режиму. Про це пише The Wall Street Journal з посиланням на представників ЄС.

Так, 16 грудня ввечері між керівниками ЄС і Президентом України було укладено угоду про подальші кроки у питанні скасування віз. Дана угода потребує підписання Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка. Відповідно до плану, ЄС вже у п’ятницю випустить звіт про стан виконання ПДВЛ Україною з рекомендацією до скасування віз.

Однак реальні законодавчі кроки, потрібні для скасування віз, будуть вжиті ЄС лише після того, як Київ виконає зобов’язання, що лишились. Вони включають в себе доопрацювання закону зі створення Нацагенції з повернення та управління незаконно виведеними активами та зміцнення незалежності нової Антикорупційної прокуратури.

Крім того, ЄС 18 грудня випустить безвізові звіти Грузії та Косово з позитивними рекомендаціями.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 15 грудня Єврокомісія повинна була опублікувати свій звіт щодо виконання Україною Плану дій із надання безвізового режиму з країнами ЄС. У свою чергу, єврокомісар з питань розширення та політики добросусідства Йоганнес Ган наголосив, що ЄК дасть позитивні рекомендації щодо візової лібералізації з Україною і Грузією. «Це в наших інтересах», – наголосив він.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ