Яценюк
Яценюк похвалився, що переміг «газових олігархів» в Україні

Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк упевнений, що перший етап реформ в Україні завершено. Про це він повідомив 8 листопада під час свого традиційного монологу «10 хвилин з Прем’єр-міністром».

«За ці 20 місяців ми вистояли, ми пройшли перший етап реформ», – сказав він. Яценюк вважає основними досягненнями в цей період реформу правоохоронної системи, стабілізацію економіки, уникнення дефолту, усунення газових монополій на ринку. Також за його словами, за останні два роки влада позбулася «газових олігархів» і не дає можливості з’явитися новим. «Нам вдалося уникнути дефолту, ми стабілізували економічну ситуацію, наповнили бюджет, провели чесні вибори… реформу в правоохоронній системі. Позбулися газових олігархів і повної залежності від РФ у постачаннях газу», – зазначив Яценюк.

При цьому він уточнив, що для цього треба було встановити «європейські тарифи», а «кожен третій українець отримує субсидію на те, щоби компенсувати витрати свого домогосподарства через зростання цін і тарифів». Також Яценюк зазначив, що введені податки «на найбільш олігархічні види бізнесу і ми не даємо з’явитися новим олігархам».

При цьому він уточнив, що реформи, впроваджені українською владою, потребують часу, щоби кожен українець відчув результат. «Багато речей, які були зроблені, потребують часу, щоби кожен з нас відчув результат реформ. Він стосується зміни життя кожного громадянина України. Можна перераховувати далі й далі ті кроки, які були зроблені за останні 20 місяців», – переконаний прем’єр.

Говорячи про «порядок денний» влади, Яценюк зазначив: «Перше – це єдність коаліції, політична воля і відповідальність кожного члена ВР, Президента, прем’єра і уряду». «Друге – ВР має проголосувати за ключові «безвізові закони». Нам необхідно далі проводити реформи. Йдеться про пакет законів щодо системи освіти та охорони здоров’я, формування нового Держбюро розслідувань», – додав Яценюк. Також він зазначив, що необхідно ухвалити «справедливий бюджет-2016». «Треба витрачати тільки те, що заробили. Для цього ВР має ухвалити закони щодо дерегуляції та приватизації. Країні потрібні інвестиції», – заявив глава уряду.

Яценюк додав, що цей «порядок денний» парламент має завершити до кінця поточного року. «11 грудня уряд відзвітує за рік діяльності», – підсумував прем’єр.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, нещодавно Саакашвілі заявив, що український уряд контролюють олігархи. Яценюк, у свою чергу, назвав ці заяви необґрунтованими та брехливими. Згодом Президент України Петро Порошенко повідомив, що між Прем`єр-міністром Арсенієм Яценюком і головою Одеської ОДА Міхеілом Саакашвілі немає жодного особистісного конфлікту.

Читайте: «Уряд камікадзе» перетворюється на «Хоґвардз»: Яценюк мріє про магічну паличку

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ