вугілля
СБУ викрила схему легалізації вугілля з окупованого Донбасу

СБУ разом із Державною фіскальною службою викрили схему легалізації товарів, зокрема вугілля, видобутого на територіях Донбасу, тимчасово окупованих терористами. Про це 11 грудня повідомляє прес-служба СБУ.

За інформацією прес-служби, керівництво однієї з маріупольських комерційних структур подало податкову звітність, згідно з якою восени 2014 року вона мала фінансово-господарські відносини з одним із держпідприємств аеропорту «Донецьк» на майже 1,5 млрд. грн. Саме в цей час точилися бої за територію аеропорту і жодної господарської діяльності там не проводилося. Посадовці держпідприємства фізично не могли оскаржити внесення комерсантами свідомо неправдивих даних.

У результаті підприємцями було протиправно сформовано податковий кредит у розмірі понад 230 мільйонів гривень. Скориставшись цим, аферисти отримали можливість легалізувати на цю суму товари, зокрема вугілля, ввезене з території «ДНР/ЛНР». Відкрито кримінальне провадження за ч.3 ст.212 Кримінального кодексу України. На даний час встановлюються особи, які організували протиправний механізм. Тривають невідкладні оперативно-слідчі дії.

Нагадаємо, 9 грудня керівник департаменту зовнішніх комунакацій «ДТЕК» Ірина Мілютіна на своїй сторінці у Facebook повідомила, що на Донбасі розблокували поставки вугілля із зони АТО. «Антрацит з наших вугільних підприємств на Донбасі прийнятий до перевезення. Поки він не перетнув лінію розмежування. Але завантаження вже розпочалася», – повідомила Мілютіна. Того ж дня міністр енергетики і вугільної промисловості Володимир Демчишин заявив, що віддані усі команди для постачання вугілля із зони АТО.

Читайте: В Україні немає запасів вугілля для проходження опалювального сезону

БЕЗ КОМЕНТАРІВ