Грузія
Тепер рішення комітету мають затвердити на пленарному засіданні Європарламенту

Комітет Європейського парламенту з питань громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ (LIBE) вніс Грузію до переліку країн, з якими ЄС впроваджує безвізовий режим. Про це пише Європейська правда.

За надання Грузії безвізу з ЄС проголосували 44 члени комітету, п’ятеро були проти, Члени комітету також підтримали рішення про перемовини Грузії з Радою ЄС та Комісією, які передують остаточному затвердженню законодавчої пропозиції.

Як відомо, Комітет з громадянських свобод та внутрішніх справ має значний вплив у питаннях схвалення безвізового режиму в Європарламенті. Тепер рішення комітету мають затвердити на пленарному засіданні Європарламенту, а вже потім його має схвалити Рада ЄС.

5 вересня на засіданні LIBE також заслухали доповідачку з українського питання Марію Ґабріель, яка рекомендувала скасувати візи для України.

Під час виступу Ґабріель зазначила, що під час підготовки документа вона порушила низку питань, на які отримала «задовільні відповіді». При цьому доповідач висловила переконання, що лібералізація візового режиму сприятиме тіснішому партнерству між Україною та ЄС.

У свою чергу, учасники засідання Комітету Європейського парламенту з питань громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ не надали жодних заперечень до доповіді щодо надання Україні безвізового режиму.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ